HÄBILUGU: Ameeriklanna rünnak, mida kasutati EKRE vastu, osutus väljamõeldiseks! #fakenews #delfi

0
1873

27. novembril tegi ettevõtja Karoli Hindriks Facebookis postituse, milles kirjeldas, kuidas Põhja-Tallinnas Stroomi rannas loobiti võõrkeeles rääkinud ameeriklannat ja tema koera kividega.

“Sain teada, et ameeriklanna, kes elab Eestis, maksab Eestis makse, loob töökohti ja on õnnelikult abielus, jalutas oma koeraga ning rääkis telefoniga, kui teda ja tema koera ründasid kaks Eesti meest, ühel sinise lille märk (EKRE logo) rinnus,» kirjeldas Hindriks seda, mida talle oli räägitud.

Väidetavalt toimus rünnak päev pärast tuliselt möödunud EKRE meeleavaldust Toompeal. Kirjelduse kohaselt olevat mehed ameeriklannale kallale tunginud seetõttu, et naine rääkis telefoniga inglise keeles. Talle olevat karjutud “Go home foreigner, go home” (“mine koju, välismaalane”) ning teda loobiti suurte kividega.

„Üsna pea sai selgeks, et kannatanu ütlused ei ühti politseiuurijate kogutud tõenditega, sealhulgas tõenditega sündmuskohalt. Kannatanu andis vastuolulisi ja ajas muutuvaid ütlusi. Kogutud info ei viita, et naine rünnaku ajal nimetatud piirkonnas viibis. Tänaseks on meil alus arvata, et kannatanu poolt kirjeldatud rünnakut aset ei leidnud,” selgitas Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Sel põhjusel alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb valeütluste andmist. „Kogutud tõenditest ilmneb, et naise ülekuulamisel antud ütlused ei vasta tõele – näiteks ei nähtu turvakaamera salvestistest, et naise autoga oleks Stroomi randa sõidetud ning ka naise telefoni asukohta kontrollides ilmnes, et sel ajal ei olnud naine Stroomi ranna piirkonnas. Arvestades asjaolusid on hetkel põhjendatud uurida, kas naine on andnud teadlikult politseile valeütlusi,” ütles kriminaalmenetlust juhtiv ringkonnaprokurör Natalja Lebed.

Allikas: Eesti Ekspress

Rahvuslase portaali tehnilinejuht jack klais kommenteeris sotsiaalmeedias:
“Oli juba kohe aru saada, et see asi pole õige. 
Vaevalt kasutab mõni eestlane nii spetsiifilist sõna inglise keeles(foreigner) ja tõesti jõuab inimene keda suurte kividega loobitakse vaadata mis sümboolikat need inimesed kannavad. 
Kui õigesti mäletan oli väidetavalt selle naisega kaasas ka tema sõber kes sellest kohe ka uudise ülesse paiskas. 
#fakenews #delfi