Hamburgi maksumaksjad on migrantide ülalpidamisele kulutanud 5,4 miljardit eurot

0
696

Saksamaa Hamburgi linna maksumaksjad on varjupaigataotlejatele kulutanud alates 2015. aastast kuni 2019. aasta lõpuni ligi 5,35 miljardit eurot, mille on ametlikud andmed paljastanud.

Need arvud olid avaldatud pärast Alternatiivne Saksamaa (AFD) parlamendisaadikute vastavat taotlust, edastab Junge Freiheit.

2015. aastal kulutas linn varjupaigataotlejate majutamise ja integreerimise kuludele veidi alla 735 miljoni. Järgmisel aastal paisusid linna kulutused migrantidele 1,5 miljardi euroni, samal ajal kui 2017. ja 2018. aastal langesid kulutused umbes miljardile aastas.

2019. aasta juuni seisuga olid linna sisserändajate kulutused umbes 500 miljoni peal. Selle aasta lõpuks eeldab senat, et Saksamaa maksumaksjad kulutaksid ümberasujate majutamiseks, riietuseks, toitmiseks ja harimiseks ligi 800 miljonit eurot.

Rändajataustaga sakslaste protsent (2016) Andmed: Wikipedia

Senat märkis vastuses AfD parlamendisaadikutele, et „pagulastega seotud otseste ja kaudsete kulude ja investeeringute tõendamist ei ole alati võimalik kindlaks teha”.

Hamburgis asuva AfD parlamendisaadikute rühma esimees Alexander Wolf kritiseeris linna tohutuid kulutusi sisserändajate heaolule, viidates neile kui „[Saksamaa] pagulaspoliitika kulutamatutele kuludele”.

“Astronoomilised summad”, mis kulutatakse sisserändajate heaolule “ilma, et maksumaksjatelt kunagi küsitaks, kas nad seda üldse tahavad”, on “põhjatu auk”, jätkas Wolf, tuues välja, et viie aasta jooksul on viis miljardit eurot sama palju kui “kogu sisemajanduse kogutoodang” paljude Aafrika riikide toode ”.

Mitte ainult Hamburgi maksumaksjad ei ole kulutanud migrantidele astronoomilisi rahasummasid. Septembris avaldas Saksamaa föderaalne tööhõiveamet arvud,  millest selgus, et 40 protsenti kõigist Saksamaa sotsiaalhoolekande saajatest on välismaalased, kes saavad Saksa maksumaksjatelt iga kuu üle 4 miljardi euro.

Loe lisaks: