Harri Kingo: Ülipüüdlik poliitkorrektsus

Harri Kingo, Eesti ajakirjanik

0
1039

Meie artistid (Elina Born, Daniel Levy Viinalass) on äkki hakanud vabandama. Mille eest? Selle eest, et saates “Su nägu kõlab tuttavalt” kehastasid nad mustanahalisi lauljaid.

Ma ei saa aru, miks selle eest vabandama peab. Kui tuleb järele aimata mustanahalist, siis on täiesti võimatu seda teha, kui esineja ei lase ennast mustanahaliseks grimeerida. Näiteks Daniel Levi Viinalass oleks oma valge naha ja heledate pikkade lehvivate juustega laval täiesti ebausutav mustanahaline. Ilmselt tuleb sellistest jäljendamissaadetest mustanahalised staarid tulevikus üldse välja jätta. Kuid siis oleme teistpidi plindris – nende väljajätmist võib tõlgendada kui nende diskrimineerimist.

Mul pole aimugi, kes küll siin Eestis võis olla see, kes meie esinejate mustanahalisteks grimeerimist nii pahaks pani, et esinejad otsustasid hakata tema ja kõigi mustanahaliste ees äkki vabandama. Teine võimalus on, et meie esinejad näitasid üles isiklikku initsiatiivi ja hakkasid vabandama omast tarkusest, püüdes kuidagi astuda sama jalga maailma napaka poliitkorrektsuse trendiga. Kolmas võimalus on, et neile avaldati survet, aga ma ei tahaks siin laskuda vandenõuteooriatesse.

Ma ei näe midagi solvavat ega vabandamisväärset selles, kui laval jäljendatakse mustanahalist artisti või etendatakse mustanahalist lavakuju ja selleks ennast mustanahalise sarnaseks grimeeritakse. Kas me tõesti teeme nüüdsest Othellost valgenahalise blondiini, et keegi kusagil ei solvuks!? Kelle me paneme istuma onu Tomi onnikesse – miski albiino?

See vabandamise fakt ütleb mulle, et meie nooremate lauljate põlvkond on täiesti selgrootu, sest mina näen selles sammus ehedat pugemist ja silmakirjalikkust.

Kuid jah, kahjuks pole see esimene kord meie lauljatel oma maailmavaatestust demonstreerida. Mul on selgelt meeles, millise õhinaga parodeeriti ja muudeti päevapoliitiliseks pilaks paljudele eestlastele lausa püha laul “Ei ole üksi ükski maa,” millest algas meie taasiseseisvumise protsess. Või kuidas mindi ja esineti nn. tühisüdamete kontserdil Laululava juures. On olnud loomeinimeste teisigi poliitilisi avaldusi, mida isegi meenutada on häbi.

Kunagi olid loomeinimesed rahva iidolid, eeskujud, meie tõeline eliit, kelle järele joonduti. Tänaseks on neist saanud kas lihtsalt selgrootud inimesed või siis aktiivsed liberaalsuse propagandistid. Kuidas nad selle avaliku silmakirjalikkuse juures oma südametunnistusega kompromissi teevad, ma ei kujuta seda ette.

Ülipüüdlik poliitkorrektsus—-Meie artistid (Elina Born, Daniel Levy Viinalass) on äkki hakanud vabandama. Mille…

Posted by Harri Kingo on Neljapäev, 4. juuni 2020

 

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.