Head isadepäeva! Kaunid mõtted isast

0
2165

Täna tähistatakse isadepäeva, et pidada meeles kõiki isasid ja vanaisasid ning nende panust oma riigi ja lapse ellu. Pea sinagi täna oma isa meeles!

  1. Iga mees võib lapsi saada, kuid mitte iga mees ei ole isa.
  2. Isa on see, kellele sa vaatad alt üles, ükskõik kui pikaks sa oled juba sirgunud.
  3. Isa ei räägi sulle sellest, kuidas sa pead elama.Ta elab nii, et see on sulle eeskujuks.
  4. Suurim kingitus, mida isa saab oma lapsele teha,on anda talle oma aega ja armastust.
  5. Üks isa suudab lapsele anda rohkem eluks vajalikke teadmisi, kui kümme õpetajat.
  6. Tõeliselt rikas mees on see, kelle lapsed jooksevad tema käte vahele ka siis, kui tema pihud on tühjad.
  7. Parim, mida isa saab oma tütre heaks teha, on talle näidata, kuidas ta armastab tema ema.
  8. Hea isa on see, kes usub sinusse alati. Ta aitab sind püsti, kui sa kukud ja laseb sul uuesti proovida, isegi kui sa jälle kukud.
  9. Isa – maailma jaoks on ta vaid üks mees, lapse jaoks on ta aga terve maailm.
  10. Isa on lapse kõige esimene ja suurim superkangelane.

Isa ülesehitav jõud –Objektiiv.ee

Isa olemasolu on lapse jaoks ülioluline. See võimaldab lapsel pöörduda isa kui oma elu esimese ja loomuliku vankumatu autoriteedi poole ning näidata talle, mida on õppinud, mida oskab ja milleks on võimeline. Isa kehastab lapse jaoks kõrgeima instantsi võimu, tema saavutuste ja käitumise välist eksperti.

Isa on kutsutud ja seatud teostama parandavat järelevalvet. Juhul, kui see on möödapääsmatu, piirab isa laste eneseväljenduse vabadust ja teeb otsuse karistuse kohta. Emal on raske last piirata, kuna oma ammendamatu emaarmastuse tõttu on ta funktsionaalselt seatud laiendama oma lapse isiksuse ruumi. Seetõttu tunneb laps suuremat vastutust just isa ees.

Isa määrab ära lapse vaimsete hoiakute suundumuse ja ülesehituse, mõjutab kõige enam tema maailmavaate kujunemist. Just isa eeskuju on nii poiste kui ka tüdrukute jaoks esmane ja peamine allikas arusaamise kujunemisel mehelikkusest. Isa juuresolek soodustab lapse iseloomu kasvamist ja täiustumist, arendab kindlust ja alateadlikku veendumust oma olemise väärtuslikkuses ja väärikuses. Just selle pärast rõõmustavad lapsed nii väga kohtumise üle isaga.

Mitte selles pole asi, keda laps rohkem armastab. Lapsele on tarvis oma vajalikkuse kinnitust lähedaste inimeste ringis. See annab tema arengule suurema jõu, aitab ületada täiskasvanuks saamise raskusi ja paneb õigesti paika elu prioriteedid.

Ilmselt pole meie ühiskonnas suuremat kõlbelist katastroofi kui see, et nii paljud isad on oma lapsed ja nende emad maha jätnud – kahju, mida sellega laste kujunemisele põhjustatakse, on mõõtmatu.


Hinnakem seda mille eest meie esivanemad on võidelnud. Kaitskem riiki, mille põldi nad on harinud, mille vetelt kala ja metsadest loomi püüdnud. Varastest hommikutundidest hilisõhtuni käed veres ja rakus rühkinud, ent ometigi südames ja silmis lootusesädet kandnud, et nende lapsed kunagi vabas riigis vaba rahvana elada saaksid. Eesti rahvas on oma õilsate tegudega võitnud vääramatu õiguse olla vabana oma sinise taeva all omal põlisel isademaal.  (Rahvuslane.ee -Silver Kuusik)