Hiina isoleerib tuhanded lapsed riiklikesse internaatkoolidesse

Kommunistliku partei eesmärk on suurendada laste lojaalsust riigile.

0
494
Lapsi õpetatakse imetlema Hiina kommunistlikku parteid.
FOTO: MAGAZINE / MARTTI KAINULAINEN

Ligi pool miljonit Hiinas asuvat last on saadetud riigi hallatavatesse internaatkoolidesse, teatas New York Times .

Internaatkoolides käivad lapsed eraldatakse perekonnast. Tegevus on suunatud konkreetselt Hiina lääneosas Xinjiangis asuvatele islami uiguuridele, et asendada usu mõju laste elule lojaalsusega Hiinale ja seda juhtivale kommunistlikule parteile.

Koolide arv peaks järgmisel aastal kasvama. Xinjiangi 800 linna ja linnastiku juurde on kavas ehitada üks või kaks kooli.

Riik peab internaatkoolide süsteemi positiivse asjana. Internaatkoolidesse pääsevad ka äärealade lapsed või lapsed, kelle haridusele juurdepääsu võib takistada näiteks perekonna elu- ja töökorraldus. Öeldakse, et vanemad suhtuvad uude võimalusesse mõistvalt.

Koolide tegelik eesmärk on eraldada lapsed vanematest ja kodu usurühmast. See lihtsustab lastel uute veendumuste pähe istutamist. Väidetavalt on kommunistliku partei kohalik juht Chen Quanguo rõhutanud õpetajatele, et lapsed peavad õppima “armastama parteid, riiki ja inimesi”.

Kuid lapsi ei peredest täielikult ei eraldata. Nad saavad oma lähedasi näha harva, üks või kaks korda kuus.

Valitsuse lapsi kutsutakse lahkuseõpilasteks ja neile õpetatakse hügieeni ning häid kombeid. Lisaks neile hõlmab õppekava ka hiina keelt ja loodusteadusi.

Allikas: Verkkouutiset.fi