Hiinaga lõppenud kokkupõrgete käigus tapeti kolm India sõdurit

0
608

Kolm India sõdurit, sealhulgas üks ülemjuhataja, tapeti Hiina vägede poolt, riikide ühise piiri vaidlusaluses osas. Juhtum tähistab kahe riigi esimest surmavat kokkupõrget peaaegu viiekümne aasta jooksul.

Intsident, mis leidis aset esmaspäeva õhtul Galwani jõe orus, on olnud piirisõjas 90-ndatest, mille käigus on lähetatud tuhandeid sõdureid 2500 miili piiri mõlemale poole.

“Galwani orus käimas olnud eskalatsiooni (Toim.  järkjärguline laiendamine) protsessi ajal toimus vägivaldne tegu, mis leidis aset eile õhtul inimohvritega,” ütles India armee pressiesindaja ametlikus avalduses. “India poolel hukkunute hulgas on ohvitser ja kaks sõdurit.”

“Mõlema poole kõrgemad sõjaväeametnikud kohtuvad praegu sündmuskohal olukorra lahendamiseks.”

Vaatamata ametliku kinnituse puudumisele, teatas Hiina riigimeedia, et Hiina sõjaväel oli vägivaldse kokkupõrke käigus ka inimohvrid.

Hiina on varasema vaherahu rikkumisega süüdistanud India vägesid piiri ebaseaduslikus ületamises.

“India väed rikkusid tõsiselt kahe poole konsensust, ületasid kaks korda piiri ja viisid läbi provokatiivseid rünnakuid Hiina isikkoosseisu vastu,” ütles Bejingi välisministeeriumi pressiesindaja Zhao Lijian pressikonverentsi ajal.

Alates 1990. aastate algusest on Hiina ja India üritanud oma piiritüli lahendada enamasti küll asjata. Hiina väidab jätkuvalt, et India Arunachal Pradeshi osariigis umbes 90 000 ruutkilomeetri suurune territoorium on Hiina osa. Hiinas nimetasid seda piirkonda isegi  „Lõuna-Tiibetiks”. Samal ajal väidab India, et umbes 38 ruutkilomeetri suurune Aksai Chini platoo on osa riigi territooriumist Ladakhis.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.