Hollandi suurim erakond soovib mini-Schengeni viisaruumi, mille piirid on varjupaigataotlejatele suletud

0
677

Vabaduse ja Demokraatia Rahvapartei (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie – VVD) on Hollandi suurim erakond. Nüüd soovid VVD luua mini-Schengeni ala,  ELi vabaks liikumiseks Schengeni tsoonis. Varjupaigataotlejatel ei oleks juurdepääsu mini-Schengeni alale.

Vabaduse ja Demokraatia Rahvapartei VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) soovib väiksemat Schengeni ala, kuhu Schengeni alal liikuvad varjupaigataotlejad ei pääseks. Praegu hulguvad ELi Schengeni vaba liikumisruumi sisenenud varjupaigataotlejad takistamatult ja asuvad elama enda valitud riiki. Mitme turvalise riigi kaudu kõige jõukamatesse ELi riikidesse rändavaid varjupaigataotlejaid peetakse mugavuspagulastest.

Sellise idee on esitanud VVD parlamendisaadikute sisserände ja varjupaiga koostöörühma pressiesindaja Bente Becker. Ta usub, et paljud Kreekast ja Itaaliast pärit „paadipõgenikud” valivad sihtkohaks jõukad riigid nagu Hollandi.

Beckeri sõnul on vaja uut ELi varjupaigasüsteemi, kuid piirihaldusega on õnnestunud piire vaid tugevdada. Pressiesindaja usub, et uus ELi varjupaiga kava ei ole piisavalt range.

VVD soovib leida lahendust, kus Hollandi ja tema partnerite loodud mini-Schengen võiks soovi korral näiteks migrantide laviini ajal sulgeda oma “välispiirid”.

Samuti soovib VVD Hollandi riigipiiride sulgemist ja piirikontrolli taastamist, kui valitsus seda vajalikuks peab.

“See on realistlikum alternatiiv rändeprobleemile kui “Nexit” [Hollandi EL-ist lahkumine],” ütles Becker.

Pärast Euroopat kimbutanud islamiterroristide rünnakuid on taas esile kerkinud ELi välispiiride tugevdamine. Samuti soovib Prantsusmaa karmistada piirikontrolli omaenda ja ELi välispiiridel.

Allikad: SchengenvisaInfo , Kansalainen.fi

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.