Homofilmifestivali Festheart üritusena reklaamitakse ka jumalateenistust Rakvere kirikus

1
804
Foto: Festheart’i koduleht

Seksuaalvähemuste filmifestivali Festheart lehel reklaamitakse festivali ajal toimuvate sündmuste hulgas ka EELK Rakvere Kolmainu kirikus 6. oktoobril kell 11.00 algavat jumalateenistust, kus jutlustab Annika Laats ja teenib praost Tauno Toompuu. Teatele on ühtlasi lisatud vikerkaarevärvide ja festivali sümboolikaga foto Rakvere kiriku sisevaatega, vahendab portaal Meie Kirik.

Risti koguduse õpetaja Annika Laats sai 2017. aasta sügisel avalikkuse tähelepanu osaliseks, kui ta avaldas ETV saates “Suud puhtaks” toetust seksuaalvähemustele. Annika Laatsi kaitseks astus toona välja koguni president Kersti Kaljulaid, kes pidas tema esinemist saates imeliseks ning võttis tema ees kujundlikult koguni mütsi maha. Ühtlasi väljendas proua president lootust, et Eesti luterlikus kirikus on siiski lubatud arvamuste paljusus.

 

Viru praost ja Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja Tauno Toompuu on aga seisnud LGBT-filmifestivali Festheart rahastamise eest Rakvere linna eelarvest. Kui Rakvere linnavolikogu otsustas 2017. aastal Toompuu juhitud kultuurikomisjoni poolt toetusnimekirja tippu asetatud Festhearti siiski linna poolse rahastuseta, siis otsustas ta protestiks saalist lahkuda.

Toompuu tunnistas toona, et ta on saanud ka kirikuringkondadest küsimusi, et miks tema juhitav komisjon seksuaalvähemuste üritust toetada soovib. Tema sõnul ei andvat tema positsioon vaimuliku ja ristiinimesena ega ka kiriku homoseksuaalsust patuna tauniv positsioon talle õigust inimesi nende seksuaalse sättumuse tõttu linna raha jagamisel “diskrimineerida”.

Allikas: Objektiiv.ee

1 kommentaar

  1. Kuidas te nüüd siis nii solvate inimese sarnaseid loomi – pederastid – mitte homod .

Comments are closed.