Hüvasti, šampanja! Islamikombed tungivad sporti – Šampanja kaob Inglise karikafinaalist, et vältida moslemite solvamist!

0
1131

Inglise jalgpalliliidul on pikaaegne traditsioon panna pärast FA karikafinaali võitjate riietusruumi šampanja kui õnnitlev žest. Nüüd võib sellega hüvasti jätta.

Pärast jalgpalliliidu sisemist arutelu ei anta enam sportlastele šampanjat, selleks et mitte solvata mängijaid, kelle usulised tõekspidamised keelavad alkoholi.

Võitjaklubile antakse selle asemel alkoholivaba šampanjaasendajat, nii et mängijad saavad ainult nö lastešampust üksteisele võidurõõmus pihustada.

18. mai karikafinaalis Wembley staadionil on vastamisi Watford ja Manchester City võistkonnad. Watfordi võistkonnast Abdoulaye Doucoure ning Manchester City tähed Riyad Mahrez, Benjamin Mendy ja Ilkay Gundogan järgivad islamit, mis keelab neil alkoholi tarbimise.

2012. aastal lõpetas Inglise Premier Liiga alkohoolse šampanja pakkumise mängu parimale mehele (man of the match), sest moslemitest mängijad keeldusid pudelit vastu võtmast.

Prantsuse jalgpallitäht Franck Ribery, kes pöördus islamisse 2002. aastal, oli väidetavalt olnud maruvihane oma Bayern Müncheni meeskonnakaaslaste peale, kes pärast Saksa jalgpalliliiga – Bundesliga – võitmist 2013. aastal, teda õllega üle valasid. Ülekandelt oli näha, kuidas Ribery põgenes võistkonnakaaslaste eest, kes teda väljakul alkoholiga taga ajasid.

Allikas:  Voice of Europe