Igaüks, kes annab allkirja ÜRO rändepaktile, seab tõsiselt ohtu oma kodanikud – Ungari peaminister

0
1352

ÜRO ülemaailmne rändepakt on vigane dokument, ja kes seda lepingut toetab, kujutab endast tõsist ohtu oma kodanikele, ütles peaminister Viktor Orbán reedel Prahas.

Pärast ühist pressikonverentsi Tšehhi peaministri Andrej Babisega, teatas Orbán, et dokumendis on sätestatud põhimõtted, mis ei vähendaks kuidagi ebaseaduslikku sisserännet, vaid see stimuleerib seda.

Orbán hoiatas, et kõik kriminaalsed juhtumid tulevikus viidatakse otseselt ÜRO dokumendile kui viiteallikana. Ta sõnas, et massiline ränne oli tõsine probleem ja otsustajad ei tohi ignoreerida inimeste arvamust.

Siiski nentis ta, et tänases Euroopas ei ole inimestel lubatud oma arvamust avaldada, või lihtsalt riigijuht ei võta neid arvesse.

“Kesk-Euroopas me siiski tahame säilitada demokraatiat,”  ütles ta. “Massiline ränne katsetab poliitiliste süsteemide demokraatlikku olemust,”  lisas peaminister.

Ungari-Tšehhi suhete osas märkis Orbán, et kahepoolsed riikide suhted on viimastel aastatel uut mõõdet rakendanud.

Ta ütles, et riikide kahepoolsed kaubavahetus ja investeeringute käive on suurenenud ja lisas, et mõlemad riigid on üksteist toetanud vastastikku investeeringutega.

Ungari farmaatsiatooted (ravimid) lähevad Tšehhi Vabariigis “nagu soojad saiad” , samal ajal tegutsevad Tšehhi firmad Ungaris põllumajanduse ja telekommunikatsiooni valdkonnas, lisas peaminister.