Igor Gräzin: “Eesti koht on Ungari, Poola ja Austria kõrval!”

0
844

Ungari suhtes artikli 7 käivitamise vastu hääletanud Igor Gräzini sõnul on “Eesti koht Ungari, Poola ja Austria kõrval.”

Eesti saadikute enamus europarlamendis hääletab ERR.ee andmetel Ungari vastu. Erandiks oli vaid ALDE fraktsiooni kuuluv reformierakondlane Igor Gräzin.

Gräzini sõnutsi seisneb Ungari juhtum Euroopa Liidu juhtkonna ja rahva vastasseisus, kusjuures Euroopa Parlamendis ei mõisteta, “mis toimub Rootsis, Ungaris, Poolas.”

“Aktuaalsele kaamerale” antud usutluses lisas Gräzin: “See, mis Ungaris toimub seni, kuni seal pole koonduslaagreid, ei ole minu asi. Muide, see ei ole ka Euroopa Liidu asi.”

ALLIKAS: 

Eesti saadikute enamus hääletab europarlamendis Ungari vastu

“Olen oma fraktsiooni positsioonil,” ütles Euroopa Sotsiaaldemokraatide ja Demokraatide fraktsiooni liige Ivari Padar teisipäeval BNS-ile. “Selge see, et kui Ungari tahaks täna saada Euroopa Liidu liikmeks, siis ta ei saaks,” lisas Padar viidates Ungaris valitsevale olukorrale. “Kavatsen hääletada resolutsiooni poolt, kuivõrd viimaste aastate arengud Ungaris on kaasa toonud süsteemse ohu EL-i põhiväärtustele,” ütles Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu (ALDE) fraktsiooni kuuluv Urmas Paet BNS-ile.