Iisraeli miljonäri ettepanek: Soomest võiks teha riigi kõikidele maailma pagulastele

0
1487

San Franciscos tegutseva ärimehe arvates võiks kõik maailma pagulased asustada Soome, kuna seal on palju ruumi, vahendab Ilta-Sanomat.

Üldiste hinnangute järgi on maailmas praegusel hetkel 60 miljonit immigranti. Iisraeli miljonäril Jason Buzil on immigratsiooniprobleemile omalaadne lahendus: tema arvates võiks kõik maailma immigrandid viia Soome ning luua Soomest immigrantidele ja pagulastele reserveeritud riik.

„Soomes on umbes viis miljonit elanikku, ent Soome pindala on sama suur kui Ühendkuningriigil, kus elab 65 miljonit inimest,“ põhjendab Buzi oma ettepaneku tagamaid väljaandele 20 Minuten.

Teine võimalik koht pagulastele oleks Buzi hinnangul mõni Filipiinide või Indoneesia asustamata saar või hõredalt asustatud saareriik. Oma ettepaneku detailsemaks esitluseks on Buzil valminud ka 11-leheküljeline raport.

„Kui mõni maa müüks maha oma suveräänsuse ja muutuks tõeliseks pagulasriigiks, võiks ta saada kasu kasvavast tööjõust ja väga hästi koolitatud spetsialistidest,“ hindab Buzi oma nägemuse atraktiivseid külgi.

 

Hetkel San Franciscos elav Iisraeli ärimees kuulub Ameerika Ühendriikide rikaste sekka. Oma varanduse hankis Buzi kinnisvaraäriga. Pagulasriigi moodustamiseks loodab ärimees saada toetust miljardäridelt ja riikide valitsustelt.

Iisraeli taustaga ärimeest tuntakse ka ettevõtmisest, mille käigus ta peitis suurlinnadesse raha sisaldavaid ümbrikke ning jagas teavet nende asukoha kohta Twitteri vahendusel.

Allikas: Objektiiv.ee


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.