Ilus Saksamaa väikelinn: tundmatuseni muutunud, kui oli vastu võetud 1200 migranti

0
697

Linnapea ja Boostedti elanikud tunnevad järjest rohkem muret selle üle, kuidas sisserändajad nende kodulinna mõjutavad. Viimase kolme aasta jooksul paigutati 4600 elanikuga väikelinna 1200 sisserändajat.

Hartmut König, kes on Boostedti linnapea (kus on 4600 elanikku), sõnas Saksa ringhäälinguorganisatsioonile NDR intervjuus, et sisserändajaid on linnale avaldanud palju negatiivset mõju.

“See on nende käitumine. Näiteks kauplustes varastatakse pidevalt asju. Ma nägin hiljuti sellist juhtumit: kolm migranti kõndis kõnniteel, nad ei teinud ruumi naisele, kellel oli laps käekõrval, naine pidi lapsega teisele poole teed minema” rääkis linnapea.

“See on vaid üks paljudest juhtumitest. Peale selle jätavad nad endast prügi maha ja kasutavad kelle ruume tahes, et istuda ja õlut juua, “lisab ta.

Ringhäälinguorganisatsioon NDR püüab küll probleeme minimeerida, öeldes, et  sisserändajad on peamiselt noored mehed, kellel on vähe võimalusi elada täisväärtusliku elu Saksamaal.

“Aitamine on mõistlik, see on meie kiriklik kohustus, kuid see, kuidas asjad lähevad, – keegi ei tunne enam meie linna ära – Boostedt OLI KUNAGI ilus koht, “sõnas üks vanem mees.

ALLIKAS: 

Beautiful German town ‘unrecognisable’ after it accepted 1,200 migrants

The mayor and the residents of Boostedt are increasingly worried about how migrants are affecting their hometown. In the last three years, around 1,200 migrants were settled in the town’s military barracks, which is a 26 per cent population increase.