Immigrantidega seotud vägivald sunnib Rootsi koole uksi sulgema

0
2244

Viimase viie aasta jooksul on Põhikooli- ja gümnaasiumi õpilaste vägivald kahekordistunud, teatab Rootsi ajaleht Samhällsnytt.

Sel aastal on juba 544 teadet tõsistest vägivallajuhtumitest. Milline on nende kuritegude toimepanijate sugu, vanus ja päritolu – seda pole teada, sest valitsus ei soovi seda avaldada. Ka Rootsi töökeskkonnaamet keeldub kinnitamast vägivalla suurenemist.

Teised asjasse puutuvad asutused, nagu Politsei, Kriminaalpreventsiooni Nõukogu (Brå), Haridusministeerium ja Koolinspektsioon ei ole samuti avaldanud mingitki statistikat.

Kuid õpetajate liidu esimees Åsa Fahlén ei ole üllatunud. Ta väidab, et kasvav vägivald koolides peegeldab ühiskonnas toimuvat suurenenud vägivalda. Eelkõige on kuritegelike sisserändaja jõukude tõsine vägivald dramaatiliselt kasvanud ja Fahléni arvamuse kohaselt on loomulik, et me näeme ka õpilastes vägivalla suurenemist, sest nad esindavad sama kultuuri ja rahvust.

“Ma ei ole üllatunud, aga mures,” ütleb Fahlén.

Ning sõltumata sellest, mida ametivõimud usuvad või ütlevad, on Rootsis probleemid olemas ja väga suured raskused on seal õpetajate värbamisel. Mitmetes kohtades on koolid sunnitud uksed sulgema, sest koolitöötajad on kaotanud kontrolli õpilaste üle.

ALLIKAS:

Migrant related violence forces Swedish schools to close

Over the last five years, violence among students in primary and secondary schools has more than doubled, Swedish news outlet Samhällsnytt reports.