Immigratsioonivastased Rootsi Demokraadid võidavad noorte seas populaarsust

0
561
Foto: Kristina Wihlborg

Õpilaste hääled immigratsioonivastastele tulid poliitikutele šokina, kirjutab Kristianstadsbladet.

Kristianstadi linna Österrängümnaasiumi õpilastele, kes saavad sügisestel valimistel osaleda, korraldati kohtumine kohalike parteide esindajatega. Õpilased said kohtumisel ka hääletada, et näidata oma poliitilist eelistust. Kuid valimiste arutelul oli ootamatu lõpp.

Kui tulemused kuvati suurele ekraanile, puhkes poliitikute seas šokeeritud sumin. Kui numbrid on õiged, siis hääletavad Rootsi Demokraatide eest peaaegu 60% neist, kes kuulasid gümnaasiumis valimiste foorumit.

Kui õpilastel lubati võtta oma hääletusnupp, et näidata, kellele nad tahavad sel sügisel oma hääle anda, oli see vaid Rootsi Demokraatide tulp, mis ekraanil kiirelt kasvas. 262-st õpilasest arvas koguni 150, et nad valivad pagulasvastaseid.

Ajakirjaniku arvates mõjutas proovivalimiste tulemusi asjaolu, et õpetajad nõudsid enne poliitkutega kohtumist, et õpilased teeksid “õige” valiku ning tulemus oli protestiks õpetajate nõudmistele.

See lugu näitab, et Rootsil on veel lootust ellu jääda.

70+ aastat sotsialistide ja kommunistide ajupesu, mis toimis tänaste noorte vanemate ja vanavanemate peal, ei toimi enam. Kindlasti mõjutab väga paljusid tänaseid rootsi noori ka nende isiklik kogemus migrantide kuritegude ohvriks olemisest.