INIMKAUBANDUS: Eesti homopaar teatas USA-st kaksikute tellimisest

0
4303
Ekraanitõmmis TV3 videost, kus Mart Haber ja Taivo Piller räägivad endale kaksikute tellimisest.

Meedia poolt sageli eeskujuliku paarina esile tõstetud homoseksuaalid Mart Haber ja Taivo Piller teatasid kaksikute tellimisest.

TV3 avaldas videoloo, kus Haber ja Piller rääkisid oma peatselt saabuvatest kaksikutest. Ameerika Ühendriikidest tellitud beebid peaks asjaosaliste sõnul kohale jõudma enne mardipäeva.

“Ma arvan, et see on väga äge aeg, mis on ees ootamas,” kommenteeris maikuus Piller, kes sõlmis maikuus New Yorgis Haberiga nn homoabielu.

Kuigi Eestis on nn surrogaatemaduse teenuse pakkumine karistusseadustiku §-ga 132 keelatud, on see mitmetes Ameerika Ühendriikide osariikides seaduslik, ka kaubanduslikel alustel. Ilmselt on seda võimalust ka Piller ja Haber ära kasutanud, hiilides Eestis kehtivast keelust mööda ja soetades endale lapsed USA-st.

Erinevatel andmetel (vt nt siit ja siit) tuleb USA-s ametlikke kanaleid kasutades nn surrogaatema kaudu ühe lapse soetamise eest välja käia vähemalt 100 000 dollarit.

Erakonna Isamaa (endine IRL) peasekretär ja riigikogu liige Priit Sibul kirjutas Facebookis, et olukord, kus emadust saab osta ja lapsi tellida, ei ole aktsepteeritav.

“50 000 kuni 100 000 ja rikas inimene soetab omale lapse? Läheb poodi? Laps tuleb kuskilt, tarnitakse? Lapseootus ei ole suvaline inkubatsiooniaeg, normaalses peres osaleb ootuses ja hoolitsuses ka meesterahvas, rääkimata naisest. Siin pole minu jaoks vahet, kas keegi on gei või hetero: mõned asjad siin maailmas võiks jääda mittemüüdavaks. Inimesed ja emadus näiteks,” toonitas ta.

Sibula sõnul on surrogaatemaduse keelu mõte välistada laste kaubana käsitlemine, mistõttu peaks olema ühte moodi keelatud nii laste ostmine Eestist kui ka mujalt maailmast. Samuti osutas ta mitmesugustele juriidilistele probleemidele mis kerkivad esile, kui hakatakse näiteks taotlema kodakondsust lastele, kelle mõlema juriidilise vanemana käiakse välja Eesti Vabariigi kodanikest meessoost isikud.

Lapseootus ei ole suvaline inkubatsiooniaeg, normaalses peres osaleb ootuses ja hoolitsuses ka meesterahvas, rääkimata naisest.

ALLIKAS:

Eesti esihomopaar teatas USA-st kaksikute tellimisest, kriitikud taunivad inimkaubandust – Objektiiv

Meedia poolt sageli eeskujuliku paarina esile tõstetud homoseksuaalid Mart Haber ja Taivo Piller teatasid kaksikute tellimisest. Mitmete konservatiivide hinnangul on laste käsitlemine ostetava-müüdava kaubana sügavalt ebaeetiline.

“Lapsed On-Lines”:

Babies for sale

How easy is it to buy a baby in Malaysia? 101 East goes undercover to investigate.