Iraagi kaitseminister saab toetust Rootsi sotsiaalkindlustusametilt

0
865

Rootsis tekkis skandaal varjupaigataotleja kohta, kelle juhtum seab kogu Rootsi varjupaigasüsteemi hoopis teise valgusesse. Iraagi kaitseminister Najah al-Shammari omab valenime all Rootsi kodakonsust, saab riigilt sotsiaaltoetust, kuigi ta elab tegelikult Iraagis ja tänu ministriametile peaks ta saama suurt palka.

Lugu tuli esmakordselt ilmsiks ajalehe Nyheter Idag ja Iraagis töötava ajakirjaniku kaudu. Selgub, et al-Shammari saabus Rootsi 2012. aastal, kui ta sai elamisloa valenime all ning ta sai 2015. aastal Rootsi kodakondsuse. Tema kodulinn on registreeritud Stockholmis ja veel kolm inimest elab väidetavalt samal aadressil, ka al-Shammari naine.

Kogu oma Rootsis viibimise ajal pole al-Shammaril ühtki sissetulekut olnud ja ta on registreeritud pikaajalisele haiguslehele. Hoolekandeamet on maksnud talle 5200 Rootsi krooni kuus ja 4480 Rootsi krooni lapsetoetust. See on umbes 926 eurot kuus. Tema peamine sissetulek on haiguslehel olemise toetus, ehkki pole teada, millist haigust  kaitseminister Rootsis on. Asja teeb huvitavaks see, et tegelikult on härra minister ilmselgelt Iraagis ja peaks tänu ministriametile saama suurt palka. 

Al-Shammari külastab aktiivselt Rootsit, et näidata, et ta tegelikult elab Rootsis. Nüüd käib  mitu politsei uurimist, ning talle on esitatud pettuste ja riigiametitesse valeandmete esitamise kohta ka süüdistus. Mitmed Rootsi meediaväljaanded on sellest skandaalist teatanud.

Allikad: