Iraaklane vägistas Helsingis 14-aastase tüdruku – tegi vägistamisest pilti ja asus tüdrukut šantažeerima

0
837

Helsingi ringkonnakohus mõistis 25-aastase iraagi varjupaigataotleja süüdi vägistamises ja lapse raskes seksuaalses kuritarvitamises ning määras mehele kahe ja poole aastase vanglakaristuse. Ohver oli teo hetkel 14-aastane tüdruk, vahendab MTVuutiset.

Iraaklane käitus erakordselt jõhkralt, asudes vägistamisest tehtud fotoga tüdrukult edasist seksi nõudma.

Iraaklane tegi tüdrukuga tutvust Tinderi rakenduse kaudu. Ta meelitas tüdruku Oulunkylä mahajäetud hoone juurde, kus ta ohvri tahte vastaselt kaitsmata seksuaalvahekorda astus.

Kuigi tüdruk oli juba vägistatud, läks ta kohtu hinnangul noorusest tingitud ebaloogilise käitumise ja vaimsete probleemide tõttu uuesti kohtuma. Sel korral sundis iraaklane teda oraalseksile – see tegu kvalifitseerus kohtus lapse raskeks seksuaalseks kuritarvitamiseks.

Kui tüdruk ei olnud nõus rohkem kohtuma, hakkas iraaklane teda pommitama sõnumitega ”I want sex with you” (”Ma tahan sinuga seksida”), millele tüdruk vastas eitavalt.

Iraaklane oli vägistamise käigus teinud foto ja asus selle abil tüdrukut survestama ning edasist seksi nõudma. Ta ähvardas keeldumise korral foto saata tüdruku sõbrale.

2015. aastal varjupaigataotlejana Soome saabunud 25-aastane iraaklane loomulikult eitas seksi ja kurtis kohtus oma rasket elu. Ta rääkis, et elu Espoo vastuvõtukeskuses oli olnud karm. Ta tahtis kohaneda Soomega ja rääkis, et ta on õppinud arstiks ning plaanis Soomes artina tööle hakata.

See nutulugu aga kohtuotsust ei leevendanud. Mees mõisteti kaheks aastaks ja kuueks kuuks vangi ning lisaks peab ta maksma tüdrukule 10 500 eurot valuraha.

Tõlkis: EI Pagulastele / Estonians against refugee quotas