Islami põhikoolid Hollandis levitavad geivastast kirjandust

0
507
Raamatu esikaaned

Lapsed kogu Hollandis õpivad geide vihkamist, kuna kogu riigis tegutsevad islami põhikoolid levitavad geidevastast kirjandust, mis õpetab õpilastele, et Allah hävitas homoseksuaalsuse tõttu terve nende rahva.

Materjal pärineb raamatust „Appi! Ma kasvatan üles”, mis on kohustuslik seksuaalhariduse tundides, kogu riigis paiknevates islami põhikoolides. Lasteraama ilmus islami organisatsiooni ISBO eestvedamisel 44 erinevat algkoolides üle Hollandi, edastab NOS.

Homoseksuaalsuse teema kohta öeldakse raamatus, et „islamis olev keeld põhineb vahekorrast samasoolistega.” Samuti öeldakse raamatus, et transsoolised inimesed on „neetud” Allahi poolt.

Nederlandse Omroep Stichtingi ajakirjanikud pöördusid haridusinspektsiooni poole raamatus sisalduva LGBT-vastase materjali kohta ja nende vastus oli järgmine: „Õppematerjalide osas vaatab inspektsioon alati läbi, kuidas seda kontekstis rakendatakse. Need näited iseenesest ei anna alust eeldada, et seaduslikke piire ületatakse.”

Utrechti ülikooli pedagoogikaprofessor Micha de Winter ei nõustu siiski haridusinspektsiooniga.

„Kodanikuhariduse oluline aspekt on see, et lapsed õpivad kriitiliselt mõtlema ja tegema oma valikuid. See õpik kirjeldab väga selgelt, kuidas sa peaksid elama ja mida mitte,” rääkis Winter.

“See ei puuduta lääne ühist eluviisi, kus inimestel on vabadus valida, kuidas nad elada tahavad,” lisas professor.

Eelmise aasta kevadel protestisid Suurbritannias Birminghami kooli moslemid, soolise võrdõiguslikkuse õppetundide vastu. Moslemid  kogunesid Birminghami kooli ees.

Allikas: Voice of Europe