Islamikultuur: Iraanis keelati koeraga jalutamine

0
1821

Iraani pealinnas Teheranis keelustati koertega avalikus kohas jalutamine osana juba pikalt kestnud võimude kampaaniast heidutada inimesi endale koera võtmast, edastab Daily Mail.

Teherani politseijuht Hossein Rahimi ütles, et nad said linna prokuratuurist loa astuda samme inimeste vastu, kes jalutavad oma koertega avalikus kohas, näiteks parkides. Otsust põhjendas ta sellega, et koerad põhjustavad avalikkuses hirmu ja ärevust.

Rahimi lisas, et nüüdsest on keelatud ka koera autos sõidutamine. “On keelatud vedada koeri autodes ja kui seda märgatakse, järgnevad automaniku suhtes politsei karmid sammud,” selgitas ta.

Koera pidamisele ja lemmikuga avalikus kohas jalutamisel on vaadatud halvakspanuga alates 1979. aasta islamirevolutsioonist ning vahel on koeri ka omanikelt ära võetud.

Iraani islamiliidrite nägemuse kohaselt on koerad nö ebapuhtad loomad. Samuti peetakse koera pidamist kukutatud monarhiaga seotud läänelikuks kombeks.

Iraani kultuuriministeerium ja islaminõukogu keelustasid 2010. aastal lemmikloomade ja lemmikloomatoodete reklaami ning viis aastat tagasi tehti parlamendis katse kehtestada seadus, mille kohaselt saanuks koeraga jalutajaid trahvida ja isegi piitsutada.