Itaalia ajakirjanik: “Salvini, mine tapa ennast ära!”

0
546

Itaalia ajakirjanik kutsus endist siseministrit ja Liigapartei juhti Matteo Salvinit üles “enesetappu tegema”.

4. septembril postitas RadioRai peatoimetaja Fabio Sanfilippo Facebookis Salvinit vihkava kommentaari, teatab Itaalia ajaleht La Repubblica.

“Peaksite end üles pooma. Te kaotasite 20-25 protsenti toetushäältest, kas teate? Ja mida sa teed? Teil pole tööd, te ei tea, kuidas midagi teha, teil pole enam peaministri asetäitja kohta, olete kaotanud ministri ametikoha. On tõsi, et viibite parlamendis, kuid teil pole enam seda elu (pidades silmas ministri ametikohta), mida teil oli kombeks juhtida, lasete kuue kuu jooksul ennast ära tappa, kallis vaenlane.”

Sanfilippo lõpetas oma postituse tõmmates poliitilisse sõtta Salvini lapse: “Mul on teie tütre pärast kahju, kuid tal on aega taastuda, piisab, kui teid asendavad pädevad inimesed.”

Ehkki Sanfilippo on postituse kustutanud, pole see takistanud asja uurimise alustamist.

Poliitilised vastased mõistavad hukka

Kuuldes julmast postitusest, on paljud Salvini poliitilised vastased Sanfilippo sõnad hukka mõistnud.

Demokraatliku partei parlamendiliige Michele Anzaldi ütles vastuseks Sanfilippo arvamusele: “Need rünnakud Salvini vastu on tõsised ja vastuvõetamatud.”

Ka Itaalia endine valitsusjuht Matteo Renzi kommenteeris seda asja, öeldes: “Ma võitlesin nagu lõvi Matteo Salvini vastu. Ja kõik koos saatsime ta koju. Kuid RAI-st pärit ajakirjaniku nägemine, kes räägib Salvini enesetapust ja pilgates tema tütart, pole avalikku teenimist väärt. Solidaarsus Salviniga.”

Nädalavahetusel, pidades vaidlusi oma kommentaaride üle, tegi Sanfilippo kiiresti tagasivaate oma postitusele, öeldes, et tema postitusel enesetapuviidet ei olnud “kutse ennast ära tappa oli vaid toetusavaldus, et ta kõrvaldati koalitsioonist”.

Salvini vastus

Salvini vastus Sanfilippole: “Häbi teile, räägite kuueaastasest lapsest …”

“Räägi minust, kirjuta ja solva, nagu soovid, olen sellega harjunud, aga kui sa lapsi sellesse kaasad, siis see on midagi muud … sa oled nagu metsaline”, ütles Matteo Salvini ajakirjanik Fabio Sanfilippole