Itaalia kutsub NATO-t oma lõunapiire kaitsma: inimkaubandusele tuleb panna piir!

0
597

Itaalia esimesed meetmed ebaseadusliku rände tõrjumisel on mammi Merkeli, EL ladviku ja ÜRO tagajalgadele ajanud, appi oodatakse ka NATO-t.

Itaalia kutsus NATO-t osutama Roomale senisest enam abi Põhja-Aafrikast, eriti Liibüast saabuvate ebaseaduslike immigrantide pealetungiga toimetulekul, uue valitsuse sõnul on Itaalia sattunud “lõunast rünnaku alla”, vahendab portaal Uued Uudised.

Euroopa Liidu reeglite kohaselt peavad migrandid taotlema asüüli selles bloki riigis, kuhu nad saabuvad, mis on seadnud Itaalia ja Kreeka alates 2015. aastast ränga surve alla.

Malta võimud keeldusid pühapäeval uuesti avamast sadamaid prantslaste omaalgatuslikule päästelaevale Aquarius, mille pardal on 629 sisserändajat. Aquarius asub viimastel andmetel Malta ja Sitsiilia vahel. Laeva ei soovi oma sadamatesse ka Itaalia.

“NATO ja Euroopa Liidu vaheline tihedam koostöö Vahemerel ja mujal on vältimatu,” ütles Itaalia uus peaminister Giuseppe Conte pärast kohtumist NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga. Itaalia välisminister Enzo Moavero Milanesi rõhutas pühapäeval, et Itaalia ootab NATO eelseisvalt tippkohtumiselt kinnitust “30-kraadisele julgeolekupoliitikale, mis ei jäta hooletusse Euroopa lõunatiiba, kus tekivad alliansi jaoks olulised julgeolekuohud”.

Itaalia uus siseminister Matteo Salvini on korduvalt öelnud, et Itaalia uputamine inimkaubanduse ja migrandihordidega peab lõppema.

Vaata “Uued Uudised” allikast