Itaalia lööb kuritegeliku pagulaskeskuse laiali

0
1186

Üle 500 migrandi tõstetakse välja ja saadetakse minema Rooma lähedal asuvas Castelnuovo di Porto linnas asuvast vastuvõtukeskusest. See on koht, kus paavst 2016. aastal migrantide jalgu pesi ja suudles. Keskus suletakse 31. jaanuaril, edastab The Guardian.

Itaalia asepeaminister Salvini väitis, et keskus, mis on viimase 8 aasta jooksul majutanud umbes 8000 inimest, oli narkokaubanduse ja kuritegevuse urgas ning et sama saatus tabab teisi sarnaseid keskusi.

Itaalia uus immigratsiooniseadus (nn Salvini määrus) võtab sotsiaalkaitse neilt sisserändajatelt, kes on tunnistatud “sotsiaalselt ohtlikuks” või kes on süüdi mõistetud kuriteos.

Seni pakkus Itaalia neile kaheaastast elamisluba, mis võimaldas inimestel elada riigi hallatavates vastuvõtukeskustes. Ühes sellega rakendatakse uut “ohtlike” varjupaigataotlejate kiire väljasaatmise protseduuri.

Salvini ütles, et pagulaskeskuste sulgemisega säästetakse miljoneid eurosid, mis suunatakse pagulaste asemel itaallaste abistamiseks.

Castelnuovo di Porto pagulaskeskuses majutati peamiselt Sahara-tagusest Aafrikast, nagu Nigeeria, Gambia, Côte d’Ivoire’i, Mali, Sierra Leone jt, saabunud “sõjapõgenikke”. Keskuse sulgemine on toonud kaasa vasakpoolsete suure hädakisa.

Kaitset vajavad migrandid majutatakse teistesse keskustesse üle riigi ja neid, kes kaitset ei vaja, ootab peagi kojusõit.