Itaalia nõukogu keelustab hormoonravi lastele: “puberteet ei ole haigus!”

0
896

Põhja-Itaalias asuva Friuli Venezia Giulia maakonna volikogu on heaks kiitnud ettepaneku, milles kutsutakse riigi valitsust üles keelustama hormoonide blokeerimist soodustavate retseptiravimite kasutamine lastele.

Need ravimid takistavad normaalset seksuaalset arengut.

Nõukogu ettepanekus on selgelt öeldud, et “puberteet ei ole haigus” ja seetõttu ei tohiks väljastada lastele ravimeid või teha neile sugu muutvaid operatsioone, millel võivad olla pöördumatud tagajärjed. Samuti mainitakse ettepanekus, et hormoone muutval keemilisel ravimil, mis sisaldab triptoreliini on pikaajaliselt negatiivne mõju.

Resolutsiooni ettepanek on: “Puudub tõendusmaterjal viljakuse taastumise kohta, kui ravi katkestada” ning tsiteeritakse Ameerika Lastearstide Kolledži andmeid, mille kohaselt koguni 98% alaealistest kasvavad üles nende sugu düsfooria või tunne, et inimese bioloogiline sugu ei ühti inimese sooväljendusega).

Liiga partei nõukogu liige Mauro Bordin ütles VoceControCorrente ajakirjanikele “Me avaldame vastuseisu selle ravimi kasutamisele”, lisades samas, et kliinilisi uuringuid pole olnud piisavalt, “eriti seoses võimalike pikaajaliste negatiivsete mõjude ja miks võib puberteedi farmakoloogiline blokeerimine põhjustada [noorukieas] füüsilise ja kognitiivse arengu valesid jooni. “

Bordini sõnul ei ole see ettepanek “ideoloogiline seisukoht, vaid terve mõistuse hääl, mis on kogu Itaalia laste tervise huvides”.

Arstid hoiatavad

Meditsiiniteadlased ja arstid kogu maailmast on samuti hoiatanud soolise düsfooria all kannatavate inimeste meditsiinilise sekkumise eest.

Aastal 2017 ütles dr Michelle Cretella Ameerika Lastearstide Kolledžist, et “Transgenderism on psühholoogiline häire, mitte bioloogiline,” lisades “Sellest tulenevalt eeldame, et transgenderism ja sellega seotud meditsiinilised protseduurid suurenevad, kui ühiskond seda eluviisi üha enam propageerib.”

Dr Cretella kritiseeris teravalt ka Ameerika Plastiliste Kirurgide Ühingu otsust kasutada terminit „sooline kinnitusoperatsioon”.

“Transsooliste inimeste õiguste eest võitlevad aktivistid mõistavad, et soo vahetamise operatsioon on eksitav. Teisisõnu, operatsiooniga ei saa muuta inimese sugu. Nimetades sugu muutmise operatsiooni ümber sootunnustavaks operatsiooniks, jätavad nad mulje, nagu kinnitaksid nad kaasasündinud iseloomujoont ja edendaksid kaasasündinud muutumatut transsooliste müüti,“ lisas ta.

Ameerika lastearstide kolledž on avaldanud ka avaldused, milles hoiatasid USA kirurge, et hormoonid ja operatsioonid kahjustavad sooliselt segaduses lapsi.

Ka Ühendkuningriigi perearstide kolledži väljaantud AKV on hoiatanud, et nende protseduuride pikaajalisi kõrvalmõjusid ei ole piisavalt meditsiiniliselt uuritud.

Allikas: Voice of Europe