Itaalia: Põhja-aafriklased röövisid M5S senaatorit ja kohtuniku

0
807

Rooma Termini pearaudteejaamas röövisid Alžeeria migrantide jõuk Viie Tähe Liikumise (M5S) senaatori ja kohtuniku konfidentsiaalse sisuga asjad.

Senaator Gabriel Lanzi ja kassatsioonikohtu kohtuniku asjad varastati kolmapäeval.

Vargad tabasid kõigepealt kohtuniku, kes lõunatas jaama lähedal restoranis. Kui kätte jõudis maksmise aeg, märkas  kassatsioonikohtunik, et tema konfidentsiaalse sisuga kohver on kadunud. Kohvris olid konfidentsiaalsed dokumendid ja konverentsi dokumendid, millest ta oleks pidanud osa võtma, kirjutab Il giornale.

Vahetult pärast seda oli senaator Lanzi kord. Senaator otsis parasjagu taksot, kui talle lähenes üks tõmmu noormees, kes temalt teeviita küsis, samal ajal lähenes talle veel üks noormees. Üks juhtis senaatori tähelepanu kõrvale ja teine ​​jõugu liige tegi tormijooksu senaatori pagasile, mis poliitikul parasjagu kaasas oli. Pagasis oli arvuti, iPad ja mõned tähtsad dokumendid. Seejärel lahkus röövlijõuk.

Senaator Gabriele Lanzi

Pärast vargust läks senaator politseisse. Politsei algatas pärast vargust jaama lähedal suuroperatsiooni. Uurijad asusid koheselt kontrollima kaamera linte, kus tuvastati kiiresti üks alžeerlase. Koheselt asuti jällitama tuvastatud kahtlusalust. Pärast kinnipidamist otsiti läbi ka tema kodu, kust leiti kõik varastatud esemed.

Metro Newsi andmetel on nüüd arreteeritud kaks röövlit. Üks on 20-aastane alžeerlane ja teine ​​sama kodakondsusega 27-aastane mees. Kolmas on endiselt jooksus.