Itaalia rahvuskonservatiivid pakuvad välja kommunismi ja islamismi keelustamise seaduse

0
122

Rahvusliku konservatiivse partei liikmed eesotsas Giorgia Meloniga on teinud ettepaneku keelata kommunism seadusega, mis juba keelab Itaalias fašismi.

Mitmed Itaalia vendade partei ( Fratelli d’Italia , FdI ) liikmed esitasid seaduseelnõu, mis keelustaks Itaalias kommunismi. Algatuse autorid viitasid Euroopa Parlamendi 2019. aastal kommunistide ja natside vastu võetud resolutsioonidele.

Giorgia Meloni erakonnast Itaalia Vennad ütles, et “on aeg võrrelda kommunistlikku ja  fašistliku režiimiga ja et fašismi keeld tuleb lihtsalt laiendada ka kommunismile, sealhulgas Nõukogude Liidu, Kuuba ja Venezuela mudelitele.”

Uue seaduseelnõuga püütakse luua seadussätted võitluseks rühmade, liikumiste ja erakondade vastu, kes „taotlevad demokraatiavastaseid eesmärke kooskõlas kommunistlike totalitaarsete ideoloogiate või äärmusliku islami usuideoloogiaga“.

Partei kritiseerib ka lõtva piirikontrolli, öeldes, et massiline sisseränne suurendab islamiäärmusliku ideoloogia ohtu.

Eelnõu on jätk kommunismivastasele hartale, millele kirjutasid alla eelmise aasta novembris nii Itaalia Vendade juht  Giorgia Meloni kui ka Hispaania VOXi juht Santiago Abascal.

Hartas öeldakse, et allakirjutanud kinnitavad veel kord, et “kommunismi edendamine on tõsine oht meie rahvaste õitsengule ja arengule ning kaasmaalaste vabadustele ja õigustele”. Hartale allakirjutanud kohustuvad samuti järgima õigusriiki, vabadust ja demokraatiat.

Selle aasta alguses ütles FdI erakonna juht Meloni, et vägivaldne vasakpoolsus on progressiivse režiimi eelpost.

“Vasakpoolsed on kogu maailmas ühesugune. Teil on õigus rääkida ainult siis, kui mõtlete, ütlete ja toetate seda, mida nemad tahavad,” ütles Meloni.

Meloni sõnul on vasakpoolsed teadlikud, et konservatiivide pühendumus ja võitlusvaim on nende projektile suurim oht.

“Need, kes kaitsevad identiteeti, traditsioone, perekonda ja kodumaad, on vaenlased, keda  tuleb tappa ja hävitada iga hinna eest,” lisas ta.

Meloni ja Itaalia Vendade populaarsus on viimasel ajal järsult tõusnud. 2018. aasta märtsis toimunud parlamendivalimistel sai erakond 4,4 protsenti häältest, kuid sel nädalal korraldatud küsitluses toetas erakonda juba 20,1 protsenti vastanutest.

Allikas: Kansalainen

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.