Itaalia siseminister: “Me ei võta Macronilt õppetunde seaduse ja inimkonna üle!”

0
752

Prantsusmaa ja Itaalia vaheline diplomaatiline lõhe suureneb pärast seda, kui Prantsusmaa president Emmanuel Macron kritiseeris Itaalia rändepoliitikat.

Prantsusmaa president sõnas, et Itaalia ja ELi vahel on poliitiline kriis rände pärast. Miks jättis Makaron välja aga sellised riigid nagu Ungari, Austria ja Poola, kes ei võta ka vastu  sisserändajaid?

Kuid Itaalia siseminister ei võtnud Makaroni kriitikat kuulda:
“Me ei võta Macronilt seaduse ja inimkonna jaoks õppetunde,” ütles siseminister ja Lega partei juht Matteo Salvini.

Salvini lisas, et Prantsuse president “lukustas piiri Itaaliaga ja saatis tagasi üle 50 000 sisserändaja, ennekõike naised ja lapsed”.

Pärast seda, kui Prantsusmaa ja teised riigid on sulgenud piirid Itaaliaga on sunnitud ka Itaalia oma piirid sulgema teistele riikidele.

Salvini sai isegi toetuskirja Aafrika sisserändajalt, kes on riigis elanud juba mitu aastakümmet. Mohamed Konare’i sõnul peaks Itaalia sulgema oma piirid, et takistada itaallaste ja Aafrika sisserändajate vahelist kodusõda.

Konare ei näe Aafrika sisserändajatel Itaalias tulevikku:

“Ülemaailmne oligarhia tahab Aafrikast tühjendada oma inimressursid, tuua noormehi siia, teades, millised majanduslikud raskused on Euroopas hetkel, tuua nad Euroopasse, teades, et neil pole siin tulevikku,” ütles ta.

ALLIKAS:

Italian Interior Minister: “We don’t take lessons from Macron on law and humanity”

A diplomatic row between France and Italy is emerging after French President Emmanuel Macron criticised Italy on its migration policy.