Itaalia trahvib uue seaduse alusel migrantide päästelaevu kuni 1 miljoni euro ulatuses

0
1111

Esmaspäeval saavutas Matteo Salvini järjekordse võidu, kui parlament võttis vastu uue julgeoleku seaduse eelnõu. Mis on suunatud Itaalia sadamatesse sisenevate migrantide päästelaevadele.

Valitsusväliste organisatsioonide laevade kaptenid, kes päästavad Vahemeres migrante ja üritavad neid Itaalia sadamasse tuua, saavad rahatrahvi kuni miljon eurot.

Samuti arreteeritakse päästemeeskond ja nende laevad arestitakse.

Eelnõu vastuvõtmine tugevdab veelgi siseministrist asepeaministri tugevat positsiooni, kes on Põhja-Aafrikast pärit rände vastu võitlemisel teinud üheks enda peamiseks prioriteediks alates möödunud suvel võimuletulekust.

Valitsus võitis uue seaduse vastu 160 poolt ja 57 vastuhäälega.

Kui antud seadust poleks heaks kiidetud, oleks Salvini pidanud siseministri ametist tagasi astuma.

Dekreet-seadus oli juba varem alamkojas poolt vastu võetud ja see sai ametlikuks vaid paar päeva enne parlamendi suvevaheajale minemist.

Mõned Viie Tähe Liikumise (M5S) poliitikud on dekreet-seadusega seoses muret tundnud, sest mõned selle senaatorid ei toetanud seda esmaspäevasel hääletusel.

Itaalia valitsused kasutavad usaldushääli sageli selleks, et kiirendada parlamendi kaudu seadusandlust, kärpida arutelu ja pühkida minema opositsiooni muudatusettepanekud.

“Julgeoleku dekreet-seadus, millel on rohkem volitusi politseijõududele, rohkem piirikontrollile ja rohkem jõude mafiooside (inimkaubitsejate) vahistamiseks, see on meie uus seadus,” ütles Salivini esmaspäeval.

“Ma tänan teid, itaallased ja õnnistatud Neitsi Maarjat.”

Allikas: Voice of Europe