Ivanova võtaks Vene teatri jaoks raha metsavendade liidult

0
1285

Riigikogu liige Olga Ivanova esitas 2019. aasta riigieelarvele muudatusettepanekud, et sihtasutuse Eesti Pere ja Eesti Endiste Metsavendade Liidu toetuste kärpimise arvelt rahastada Vene teatrit, integratsiooni sihtasutust ning õigeuskliku Kaasani kirikut Tallinnas, kirjutab Err uudised.

Oma ettepanekut põhjendab Ivanova sellega, et sihtasutuse Eesti Pere asutamise põhjused on ebamäärased ning ei ole ka selge, millise ministeeriumi valitsemisalas hakkab sihtasutus tegutsema ning kes on võtmeisikud, kes asuvad seda ka juhtima või tegevust sisustama.

“MTÜ Endiste Metsavendade Liidu finantseerimine justitsministeeriumi eelarvest samuti on ebaloogiline,” põhjendab Ivanova riigikogu rahanduskomisjonile tehtud ettepanekutes.

Ivanova soovib, et Vene teatrile eraldada täiendavalt 500 000 eurot, integratsiooni sihtasutusele 100 000 eurot ja 500 000 eurot siseministeeriumi investeeringutesse, eesmärkiga toetada Kaasani kiriku renoveerimist.

Ivanova võtaks Vene teatri jaoks raha metsavendade liidult

Riigikogu liige Olga Ivanova esitas 2019. aasta riigieelarvele muudatusettepanekud, et sihtasutuse Eesti Pere ja Eesti Endiste Metsavendade Liidu toetuste kärpimise arvelt rahastada Vene teatrit, integratsiooni sihtasutust ning õigeuskliku Kaasani kirikut Tallinnas.