Jaapani majandusteadlane kasutab Rootsit massilise immigratsiooni vastu hoiatava näitena

0
702

Jaapani majandusteadlane on hoiatanud, et Jaapan peaks olema ettevaatlik välistööjõu regulatsioonide lõdvendamisel, öeldes, et riik ei tohiks avada väravaid massilisele rändele, nagu Rootsi on teinud viimastel aastatel, vahendab Breitbart.

Majandusteadlane Takaaki Mitsuhashi kommenteeris uusi reforme, mille eesmärk on võidelda Jaapani vananeva tööjõu vastu, öeldes, et kuigi välismaalased on Jaapanisse teretulnud, ei tohi riik minna Rootsi teed.

“Välismaalased, peamiselt Aafrikast ja Lähis-Idast, on elama asunud piirkondadesse, mille nad on täielikult üle võtnud,” ütles Mitsuhashi ja lisas, et politsei keeldub teatud piirkondadesse sisenemast.

Kuigi politsei on nn “no-go” tsoonides veel esindatud, on neid ja teisi päästeteenistusi seal arvukalt rünnatud ning nad on pidanud hädaabi väljakutsetega viivitama, oodates turvatoetuse saabumist.

Mitsuhashi ise külastas Stockholmi eeslinna Husby’it, kus kohalikel ettevõtetel on suure kuritegevuse ja vägivalla tõttu raskusi turvameeste palkamisega. Ta kirjeldas oma muljeid piirkonnast, öeldes: “mis iganes see oli, aga see ei olnud Rootsi. Me ei taha sellist arengut Jaapanis.”

“Vaadake, kuidas on läinud Rootsis ja te saate hea pildi sellest, mis juhtub kui avada piirid sisserändele. Rootsi ja Jaapan on oma põhiolemuselt sarnased riigid – kõrge sisemajanduse kogutoodanguga ning vabad, demokraatlikud ühiskonnad,” lisas ta.

Breitbart toob Mitsuhashi toetuseks välja ka immigrantide ülikõrge töötuse protsendi ning immigrantide halva õpiedukuse koolides.