JAHMATAMA PANEV VIDEO: Pisikesed lapsed tõotavad läänlased “purustada”

0
2235

On ilmunud uus häiriv video, milles radikaliseerunud lapsed kiidavad terroriorganisatsiooni ISIS-t ja lubavad kõik läänlased “purustada” ja Maa pealt „minema pühkida“.

Arvatakse, et kaadrid on filmitud ühes telgis, mis väidetavalt asub al-Hawli põgenikelaagris.

Fox Newsi avaldatud videos on viis noort poissi ja üks väike tüdruk kes lehvitavad õhus ISIS -e stiilis sõrme ja edastavad maailmale oma sõnumi.

Nad ütlevad: “Me seisame kõikide apostlite peas ja purustame nad ükshaaval.”

“Allahi tahte järgi jääb Islamiriigi kalifaat alles.”

Ringhäälinguorganisatsioon hankis šokeeriva video džihadistide jälgimisteenistuse Jihadoschope abiga, pärast seda, kui seda oli jagatud ISIS-e Telegrami kanalite kaudu.

Jihadoscope asutajapartner Raphael Gluck ütles Fox News’ile: “kalifaadi parimatel aegadel oli ISIS -es radikaliseeritud tuhandeid lapsi.”

“ISIS nimetab neid lapsi “kalifaadi kutsikateks”, põgenikelaagrid on tegelikult treeninglaagrid, kus selliseid lapsi valmistatakse ette võitluseks.”

“Ja nüüd toimub laagrisse ränk sissetung, sealne seltskond on lojaalne ISISele.”

“Ka naised tegid videos märkuse, et nad kasvatavad uue põlvkonna ISISe sõdureid nn kalifaadi kutsikaid.”

Kõik algab uuesti Hawl põgenikelaagrist, mis on tuntud ka kui al-Hol.

Lipu tõstmise kaadrid levitati ISISe fanaatikute seas sõnumiga: “See pole lõpp, vaid algus, sest meie emad ja õed teavad, kuidas kasvatada poegadest kartmatuid lõvisid.”

Kurikuulsa al-Hawli põgenikelaager Põhja-Süürias on viimastel kuudel märgatavalt kasvanud. Praegu elab Süüria Demokraatlike Jõudude juhitavas laagris enam kui 75 000 inimest ja selles elavad tuhanded ISISe naised ja lapsed.

Umbes 800 inimest, kes arvati olevat kunagi olnud ISISe liikmed, vabastati laagrist eelmisel kuul pärast seda, kui Kurdi ametnikud otsustasid, et nad pole enam julgeolekurisk.

Üks toona vabastatud naisi, Safaa Mumen, ütles Austraalia ringhäälingule: “Mul on hea meel, et mind vabastati, kuid loodan, et [Islamiriik] on peagi tagasi, ning et see valitseb meid uuesti.”

“Islamiriik jääb alles ja see laieneb veelgi.”

ÜRO andmetel ei ole laagris elavad, vanuses 6–18 aastat ja neist umbes 11 000 last, viimase viie aasta jooksul üldse koolis käinud, ega tea muud elu kui ainult ISISe elu.

ISISe naisi nimetatakse tihti, kui süütuteks ohvriteks, kuid paljudel neist naistest on oluline roll oma laste väärtuskasvatusele, nii formaalse hariduse kui ka koduse juhendamise kaudu.

“Ehkki abiagentuurid püüavad lapsi hariduskeskkonda suunata, jäävad nad siiski ISISe liikmeteks – nii leskedeks kui ka võitlejateks, kes on end pagulaste hulka mehkeldanud”, ütles ekstremismivastase võitluse projekti direktor David Ibsen.

“Nad usuvad endiselt ideoloogiat ja on pühendunud selle levitamisele, mis tähendab, et nad teevad kõik endast oleneva laste ideoloogia tugevdamiseks.”

Allikad: