Jälle see “rassistlik” Pipi? Soome pereema läks raevu Pipi raadiosaate rassistliku sõnakasutuse pärast

0
1474

40-aastane Soome pereema Anna läks raevu, kui kuulas koos 3-aastase lapsega Yle Laste Areenast vana kuuldemängu Pipi Pikksukk, kus nimetatakse Pipi isa neegrikuningaks.

Kui Anna oli koos lapsega kuulanud saadet 8 minutit leidis ta, et seda pole võimalik enam edasi teha. Nimelt tuli seal juttu Pipi isast Efraim Pikksukast, kes on neegrikuningas, vahendab Iltalehti.

Ylest öeldi, et kuuldemänge ühe sõna pärast muutma ei hakata. Kuuldemängu algul on hoiatus, et see sisaldab rassistlikku sisu. Yle arhiivis on ka palju teisi rassistlikke teoseid, sellepärast ei saa hakata 100-aastast ajalugu hävitama. Kuivõrd lapsed kuulavad kuuldemänge koos vanematega, on vanemate ülesanne neile asjad ära seletada

Pereema Anna aga räägib, et tema sellisena saadet koos lapsega kuulata ei saa, aga samas laps tahtis seda kuuldemängu kuulata. Ema ütles siis lapsele, et saade läks rikki.

Allikas: https://eestinen.fi/soome-pereema-laks-raevu-pipi-raadiosaate-rassistliku-sonakasutuse-parast/


TÄHTIS!

Rahvuslane.ee veebileht lõpetab selle kuu lõpus oma tegevuse. Loe täpsemalt S I I T

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.