Järg Ungarile: ka Horvaatia ei taha piirikaitset loovutada Frontexile

0
630

Kuigi on teada, et Horvaatia-Bosnia piiril on olukord viimasel ajal üsna tõsine ja sealtkaudu üritavad migrandid leida uut rändeteed Euroopa Liitu, sõnas Horvaatia peaminister Andrej Plencovic Salzburgi kohtumisel:

“Horvaatia politsei saab igati hakkama oma riigipiiri valvamisega ja ei vaja täiendavat abi Euroopa piiriagentuurilt Frontex.

Meie koostöö Frontexiga on suurepärane. Mis puudutab Frontexi paigutamist Kagu-Euroopasse, siis arvame, et nad peaks selle paigutama Euroopa Liidu välispiirile. Meie piirid on väga tugevad ja me teeme kvaliteetset tööd ning me ei arva, et Horvaatia politseil on vaja täiendavat abi,” ütles Horvaatia peaminister.

Sarnast seisukohta on väljendanud lisaks Ungarile veel Kreeka, Itaalia ja Hispaania, kes ei taha loovutada oma piirikaitset Brüsselile.

Jääb küsimus: mida teeb antud olukorras Eesti? Kas meie välispiiri hakkavad tulevikus valvama prantslased, sakslased, rootslased jt?

SEOTUD LUGU:

Ungari peaminister Viktor Orbán: “Ungari kaitseb OMA piire, mitte ELi Frontex!”

Orban ütles ajakirjanikele, et Euroopa Komisjon on esitanud ettepaneku, milles öeldakse, et “kui riigil on probleeme”, peaks komisjoni pädevuses olema “liikmesriikide piirivalve ülevõtta” ja piirikontrolli peaks edaspidi juhtima Frotex (European Border and Coast Guard Agency), mis allub otseselt Euroopa komisjonile.

ALLIKAS:

PM: Croatian border police does not need help from Frontex

The Croatian police are fully capable of monitoring the Croatian border and they do not need additional assistance from the European border agency Frontex, which should instead be deployed along the first external borders of the EU, Croatian Prime Minister Andrej Plenkovic said in Salzburg on Wednesday.