Järgmise aasta pagulaskvoot Soomes on 1050 – vastu võetakse pagulasi Süüriast, Kongost ja Liibüast

0
272

Järgmisel aastal võtab Soome vastu 1050 kvoodipagulast. Õigusriigi ja sisejulgeoleku arendamise ministrite töörühm tõi täna välja erinevad pagulaste rühmad, keda Soome oodatakse. Ministrite töörühma juhib justiitsminister Anna-Maja Henriksson.

“Soomes on meil kõik võimalused olemas, et turvalisust otsivaid inimesi aidata. On oluline, et saaksime anda oma osa rahvusvahelises vastutuses ja aidata abivajajaid,” ütles minister  Anna-Maja Henriksson.

Soome võtab kokku vastu 550 Süüria pagulast Liibanonist ja Türgist ning 250 Kongo pagulast Sambiast. Lisaks võtab Soome vastu 130 pagulast, kes on evakueeritud Liibüast Nigeerisse või Rwandasse. Soome valmistub ka 120 kodakondsuse ja territoriaalsete piirideta pagulase vastuvõtmiseks, sealhulgas hädaolukordadeks.

Soome on koos Euroopa Komisjoniga julgustanud ka teisi ELi liikmesriike osalema kvoodipagulaste vastuvõtmisel ehk ümberasustamisel.

Pagulaskvoodi eraldamise lähtepunktiks on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) pagulaste ülemvoliniku ettepanek (UNHCR) ja asjaolu, et Soome võtab jätkuvalt vastu samu põgenikegruppe nagu viimastel aastatel.

“Me võtame jätkuvalt vastu kõige haavatavamaid pagulasi. Pagulaskvoot rõhutab perekondade ning ebasoodsas olukorras olevate naiste ja laste valikut,” ütleb siseminister Maria Ohisalo.

Pagulaste kvoodi üle otsustab parlament lõplikult detsembris, kui eelarve kinnitatakse.

Kuigi parlamendi otsust veel ei ole, kinnitavad Soome ametivõimud, et pagulased tulevad. Soome ametivõimud teevad valitsusele ettepaneku, et pagulasi valiks välja UNHCR ehk ÜRO Pagulaste Ülemvolinik. Uute tulijate kaitsmise vajadust ja integratsioonitingimusi hinnatakse juba enne nende saabumist Soome.

Ministeeriumide töörühma sõnul on kvoodipagulaste valimise peamine võimalus jätkuvalt Soome immigratsiooniteenistuse, kaitsepolitsei ja integratsiooniekspertide poolt põgenike küsitlemiseks nende elukohariigis.

Soome on koos Euroopa Komisjoniga julgustanud ka teisi ELi liikmesriike osalema kvoodipagulaste vastuvõtmisel ehk ümberasustamisel.

Allikas: Kansalainen.fi

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.