JUHTKIRI ⟩ Marine Le Peni õetütar: Ma ei pea vabandama EI valge inimese ega prantslasena

1
2234

Prantsusmaa Rahvusrinde juhi Marine Le Peni õetütar Marion Maréchal kritiseeris hiljuti Black Lives Matteri aktiviste „esivanemate mälestuse rüvetamise” ja meie ajaloo pihta sülitamise pärast.

Eile rääkis endine rahvusrinde poliitik sotsiaalmeedias postitatud videos pikalt liikumisest Black Lives Matter, samuti protestidest, rahutustest ja rüüstamistest, mis toimub kogu läänes pärast kurjategija George Floydi ja Adama Traoré hukkumist.

Mon coup de sang sur l’affaire Floyd et Traoré. Ce qui se prépare derrière cette propagande et cette volonté de…

Posted by Marion Maréchal on Kolmapäev, 10. juuni 2020

“Ma ei pea valge inimese ja prantslasena vabandust paluma,” ütles Maréchal Facebooki postitatud videos. „Näete, milleks me oleme muutunud, kui peame end niimoodi positsioneerima. Ma ei pea vabandama kurjategija Adama Traoré juhuslikku surma pärast, mis leidis aset pärast tema vahistamist, mis ei olnud seotud tema nahavärviga, vaid kuritegude eest, mille ta väidetavalt toime pani.”

Ma ei pea vabandama, sest ma ei koloniseerinud kedagi … Ma ei orjastanud kedagi samal viisil, nagu kõiki neid poliitilisi rühmitusi ja poliitilisi aktiviste kunagi ei ole  koloniseeritud ega orjastatud,” jätkas Maréchal.

Seejärel kommenteeris 30-aastane endine poliitik BLM-i, Antifa ja teisi vasakäärmuslasi, kes on kogu Euroopas ja Ameerikas monumente lõhkunud ja hävitanud.

Nad “rüvetavad meie esivanemate mälestust, sülitavad meie ajaloo peale, hävitavad meie pärandit ja lammutavad kujusid”, ütles ta, lisades, et “see, mida selle propaganda taga valmistatakse, on kohutav.”

1 kommentaar

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.