JUHTKIRI ⟩ OUR LIVES MATTER

0
1183

George Floydi surm arreteerimisel 25. mail on vallandanud vägivaldsed meeleavaldused kogu maailmas. Meeleavalduste sümboliks on olnud Black Lives Matter , tuntud ka kui USA mustade propageerimise organisatsioon.

Šokeeriv sündmuste ahel Minnesotas algas siis, kui politsei peatas sõiduauto, mida juhtis George Floyd ja keda kahtlustati võltsitud raha kasutamises. Floyd suri vahistamise käigus ja juhtumitega seotud politseinikud on saanud süüdistuse surma põhjustamises.

Ajal, mil mustade õigused on kogu maailmas üle tähtsustatud, on palju siiski mõeldud, miks valgete šokeerivad mõrvad pole pälvinud sarnast tähelepanu ja peavoolumeedia uudiste kajastamist.

5. juunil riputati Viinis üles plakat Our Lives Matter. Plakatil olid varjupaigataotlejate ja ebaseaduslike sisserändajate poolt mõrvatud inimeste nimed.

  • Afganistani põgenik Hussein Khavari vägistas ja mõrvas Maria Ladenburgeri 2016. aasta oktoobris. 2015. aastal Saksamaal alaealise varjupaigataotlejana registreerinud Khavari on 33-aastane.
  • Kathryn Steinle suri 1. juulil 2015 Ameerika Ühendriikides. 32-aastane naine oli oma isa ja sõbraga jalutuskäigul San Franciscos, kui teda ründas ebaseaduslik sisserändaja José Inez García Zárate .
  • Ebba Åkerlund suri 2017. aasta aprillis Stockholmis varjupaigataotlejate korraldatud islamistlikes terrorirünnakus. 11-aastane tüdruk suri, kui varjupaigataotlusele negatiivse vastuse saanud Rakhmat Akilov rammis veoautoga Drottninggatanis rahvamassi.
  • Tommie Lindh mõrvati 10. mail 2020 Rootsis Härnösandis, kui teda pussitas samal päeval vägistamise toime pannud Abubaker Mohamadi. Lindh oli mõrvamise hetkel 19-aastane.

Ükski neist šokeerivatest põgenike, varjupaigataotlejate ja ebaseaduslike sisserändajate mõrvadest ei ole käivitanud ulatuslikke meeleavaldusi ja need juhtumid pole pälvinud peavoolumeedia kajastust.

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.