JUHTKIRI | Ilves Trumpile: mina läksingi tagasi Eestit „korda tegema“!

0
908
Foto: Toomas Hendrik Ilves (Facebook)

USA president Donald Trump säutsus, et kongressi naisliikmed, kes on pärit mittetoimivatest riikidest, peaksid minema tagasi kodumaale ja seal asjad korda tegema. Endine Eesti president Toomas Hendrik Ilves säutsus Trumpile vastuseks, et tema seda tegigi.

 

 

Bloomberg kirjutab, paljud Ameerika kodanikud on teinud just seda, mida Trump etteheitvalt välja toob ehk proovinud oma päritolumaad aidata. Väljaanne märgib, et paljud nendest inimestest saaksid USA juhtimisega palju paremini hakkama kui Trump oma valitsusega.

Toomas Hendrik Ilvese kohta kirjutab Bloomberg, USAs Eesti saadikuna töötanud poliitik läks tagasi Eestisse riigi olukorda parandama, alguses välisministrina ja siis presidendina.

Ilvese säutsus Trumpile: „Täna on Eesti infrastruktuur ja avalikud teenused paremad, kuritegevuse ja korruptsiooni tase on samuti madalam kui USAs ja riik on maailmas juhtival kohal digitaliseerimises ja küberkaitses. Mitte kellelegi ei tohiks öelda, et „mine tagasi“, see „tagasi“ seal võib sinust hoopis ettepoole jõuda.“

Allikad: 

Loe lisaks: