JUHTKIRI: Kaljulaid ajakirjale Foreign Policy: vihkan EKRE käitumist!

0
1549

„Eesti heitleb enda valitud rassistidega“. Selline on välispoliitikateemalise ajakirja Foreign Policy artikli pealkiri. Juhtlõik tutvustab Eesti president Kersti Kaljulaidi ning lubab intervjuus juhiseid, kuidas paremäärmuslastele vastu seista.

President alustab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu tule andmisega kohe esimesele küsimusele vastates: „Vihkan neid nende käitumise pärast ja vabandan kuvandi eest, mis sellest võib tekkida. Korralikud inimesed nii ei käitu. Ta kurdab: „Nüüd pean mina teistele nende lolle tegusid selgitama ja territooriumi tagasi võtma.“

„Ma olen selle partei ministritega rääkinud küll,“ sõnab president, „üldine arusaam on see, et rahvusvahelises, globaalses ühiskonnas pole võimalik normaalselt tegeleda kui inimesi muudkui üles ärritad, usud sa siis neid asju, mida ütled, või ei. Mul on kuri kahtlus, et mõned nendest isikutest ei usu ise ka sellesse, mida nad teevad.“ Lisaks ei ole Kaljulaid kindel, kas EKRE poliitikud saavad oma tegudest aru. Ta loodab, et nad peagi lõpetavad. „Ja kui ei lõpeta, eks ma siis muudkui vabandan nende pärast edasi,“ kehitab president õlgu.

Mis puudutab kohtumist Prantsuse poliitiku Marine Le Peniga, möönab Kaljulaid, et isegi EKRE ei nõustu Le Peni venesõbraliku maailmapildiga. Kokku saada võib igaüks aga kellega tahes, sõnab ta, kuid lisab, et ise pole ta Le Peni juhitud Rahvusliku Liidu partei liikmetega kunagi kohtunud.

Kasutatud allikad:

Rahvuslane.ee toimetuse kommentaar: “Proua President, kuhu jäi teie nn 100 vihavaba päeva? Teiseks tahaks teile mainida, et tunne on meil vastastikune: ka meie vihkame teie käitumist! Kolmandaks peaksin veel ütlema, et kui rahvuskonservatiivid mõne krõbedama sõna ütlevad, siis sõimatakse meid rassistideks ja et meie hävitame Eesti mainet! Millist mainet? Eesti maine hävis koos Oravate ja teie käitumistega.”