JUHTKIRI: Kui palju teenib “perset sügav” migrant Eestis?

0
27546

Pagulased saavad kortereid sisustada kuni 1500 euro eest inimese kohta!

Sellele lisanduvad üüri- ja kommunaalkulud, ettenägematud remondikulud, üldkulud, mis on arvestuslikult 150 eurot kuus. Kui üürnik jätab maksmata terve üüri või osa sellest, tuleb sotsiaalministeeriumil endal puudujääk kinni maksta. Samuti tuleb ministeeriumil hüvitada ettenägematud remondikulud, mida kindlustus ei kata.

Sotsiaaltoetust saab viieliikmeline pagulaspere Haapsalus kokku 714 eurot. Korteri kommunaalkulu maksab linnavalitsus, üüriraha tuleb üürilisel maksta, aga see makstakse hiljem tagasi. Ka lasteaiatasu tuleb põgenikel endil maksta, internet jms kulud (mis hiljem makstakse tagasi).

Rakvere linnavalitsus aitab pagulasperet vastavalt vajadustele: toetust iga pereliikme kohta 3000 eurot. Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deket rääkis, et kui pere lahkus Saksamaale, soovitas sotsiaalministeerium osa toetusest kõrvale panna, sest on loogiline, et inimesed tulevad tagasi.

Siin tekib ilmselgelt vastuolu võrdse kohtlemisega, kus pagulased saavad riigi kodanikest suuremaid soodustusi, mis on sisuliselt oma rahva diskrimineerimine!

ALLIKAD:

Pagulased saavad kortereid sisustada kuni 1500 euro eest inimese kohta!

Sotsiaalministeerium lubab Hoolekandeteenustel üürida pagulastele kortereid, mis on omakorda üüritud Riigi Kinnisvara AS-ilt (RKAS). Seejuures peab korterites olema esmane sisustus.

Sotsiaaltoetust saab viieliikmeline pagulaspere kokku 714 eurot

Veidi üle 20aastased Asmaa ja Samer koos kolme lapsega on esimesed Süüria immigrandid Haapsalus. Nad saabusid 28. aprillil ja elavad neile üüritud kolmetoalises korteris.

Rakvere linnavalitsus aitab pagulasperet vastavalt vajadustele: toetust iga pereliikme kohta 3000 eurot

Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deket rääkis, et kui pere lahkus Saksamaale, soovitas sotsiaalministeerium osa toetusest kõrvale panna, sest on loogiline, et inimesed tulevad tagasi. Kas keegi teist on saanud Rakverre elama asudes 3000 € pereliikme kohta?