JUHTKIRI: Lebork tahab saada esimeseks LGBT ideoloogia vabaks linnaks

0
1016

Poolas on käimas kodanikualgatus, kus rahvas korjab allkirju, koos kohalike poliitikutega, et oma kodulinn kuulutada täiesti LGBT ideloogiavabaks. Et koolides ei sunnitaks lapski õppima sooneutraalseid asju jne. Kokku koguti 716 allkirja, mis on piisav kogus väikelinna kohta, et eelnõu linnavolikogu lauale jõuaks. Selle küsimusega tegeleb Lęborki linnavolikogu järgmisel koosolekul. 

Kõik see – nagu kampaania autorid kirjeldavad – tabab mitte ainult Euroopa tsivilisatsiooni moraalseid aluseid, vaid ka perekonda. Nende pakutud resolutsioon peaks kaitsma ka katoliiklasi nende usu solvamise ja naeruvääristamise eest.

Raadio Maryjali “Päeva uudiste” ajal rääkis sellest Leborki kodanikukomisjoni esimees Bogusław Mejna.

“hiljutine olukord nn Võrdõiguslik marss näitas seda, ja võib-olla on see just religiooni hävitamise algus.. Selles resolutsioonis on kõik kirjutatud nii, et meil, ka katoliiklastel, oleks vabadus uskuda ja et me ei muutuks naerualuseks. Me võitleme oma perede vabaduse, ka vabadus uskuda, mida tahame. See ei kehti ainult katoliiklaste kohta, vaid kehtib kõigi kristlaste ja teistele religioonidele. Need, kes marsil oslaesid on vasakpoolsed rühmad, mis on religiooniga vastuolus,” märkis Bogusław Mejna.

Augusti lõpus või septembri alguses toimub Leborki linnavolikogu koosolek, kus volinikud peavad kaaluma LGBT ja soolise ideoloogia vaba linna eelnõud.