JUHTKIRI | Puust ja punaseks: mida tähendab sünnitunnistusel märgitud “Ema” ja “Isa”

0
1108

Proua Anu kommenteeris postitust, et politsei kaotas sünnitunnistuselt ära sõnad “ema” ja “isa”!

Kõnealune FB kommentaar

Anu kirjutab: “Eestis elab 10% lastest koos kasuvanemaga, sealhulgas vanavanema või muu sugulasega. Neil inimestel ei ole isa ega ema staatust vaid nad on pigem vanemad. Vanemad on ju jätkuvalt ka isa ja ema. See on lihtsalt üks sõna mis laieneb nüüd suuremale hulgale. Rahunege kodanikud, vbl tuleks ehk hoolikamalt jälgida kanaleid kust infot ammutada.”

VASTASIN: “Anu, vanasti oli nii, et kui lapsevanem ei olnud suuteline last kasvatama ja lapse hooldusõigus läks üle tädile, onule, vanaemale, vanaisale või lausa mingile lellepojale, siis sünnitunnistusele ei läinud ikkagi nende andmed sisse. Lapse sünnitunnistusel peab olema ema või isa märgitud – mis see loeb, et lähisugulane teda kasvatab, siiski on lapsel bioloogilised vanemad. Kasuperedes elavad lapsed, elavad seal nö poolekohaga, alaliselt elatakse lastekodus või turvakodus. Kui laps on lapsendatud, siis saab laps uue isikukoodi ja nime, ning sünnitunnistusele märgitakse nö uus ema ja isa. See on iga uue ema ja isa otsustada, kas nad kunagi lapsele räägivad, et ta on lapsendatud. Aga see mida sina praegu räägid on jaburus. Mitte keegi ei lisa vanema koha juurde vanema või tädi Maalit, sest nad on nii toredad, et kasvatavad väikest Jukut!”

Tegin Anule puust ja punaseks selgeks, mida tähendab sünnitunnistusel märgitud “Ema” ja “Isa”

SEOTUD LUGU: 

Politsei kaotas laste ankeedist ära terminid “ema” ja “isa”

Lapse esmakordsel isikut tõendava dokumendi taotluse ankeedil oli veel möödunud aasta keskel esimesteks väljadeks andmed ema ja isa kohta. Pool aastat tagasi võttis politsei kasutusele uue ankeedi, kus lapse vanemate andmete sisestamiseks on jätkuvalt olemas kaks jaotist, kuid mõlemad kannavad nime “vanem”.

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.