JUHTKIRI: “Reformierakonna jõulukink kõigile eestlastele: suukorv pähe ja kolmeks aastaks vangi!”

0
1415

Välisminister Urmas Reinsalu kirjutab: 

Istun koos peaministri ja siseministriga hetkel Riigikogu infotunnis, et parlamendile aru anda. Üllatusega avastasin, et Reformierakond on surunud vaikselt Riigikogu tänasesse päevakorda nn. vihakõne seaduseelnõu, et sõnavabadus sisuliselt kriminaliseerida ja näha ette vanglakaristus kuni ÜKS AASTA ning korduva “sõnakuriteo” eest kuni KOLM AASTAT!

See on häbematu, et vaikselt soovitakse eesti rahvale selline “jõulukink” teha. Keset majandus- ja viirusekriisi tegeletakse hiilivalt sellise piinliku jamaga, et OMA RAHVAST suukorvistada?

Meedia vaikib selle teema maha, arvates et see neisse ei puutu. Te eksite sügavalt. Puutub ikka küll ja hakkavad ka lehemehed selle seaduse jõustumisel politseis istuma, eriti anonüümsete kommentaaride eest vastutuse kohaldamisel. Häbiväärne, et Reformierakond ei soovi justiitsvallas tõsta karistusi mõrvaritele või varastele, vaid tahab luua inimeste vanglaga karistamise süsteemi sisuliselt sõnavabaduse eest.

Kutsun üles Riigikogu seda seaduseelnõu tagasi lükkama! Ütleme selgel häälel JAH sõnavabadusele ning EI Suure Venna seadusele.

Kui toetate sõnavabadust ja olete suukorvistamise seaduse vastu, PALUN JAGAGE SEDA POSTITUST, et kaitsta muuhulgas ka sõnavabadust Facebookis.

On oluline teada, et Reformierakonna seaduse jõustumisel võidakse määratlemata õigusmõiste alusel hakata inimesi karistama vanglaga ka kohatu sotsiaalmeedia postituse eest.

Reformierakond on mälutult unustanud meie totalitaarse mineviku ja vabaduste allasurumise ega taju paraku tõsiasja, et demokraatlikus riigis õpetatakse viisakust koolis ja kodus, mitte vanglamüüridega.

Loe Reformierakonna vihakõne seaduseelnõud:

JÄTA OMA VASTUSES

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.