JUHTKIRI | Viktor Vassiljev: “iga EKRE sõna läheb otse rahva südamesse!”

0
1470

Sotsiaaldemokraat Riina Sikkut ja keskerakondlane Viktor Vassiljev vaidlesid seitsmeste uudiste nädalakokkuvõttes. 

“Valitsus on täiesti terve igal juhul. Mingisuguseid eelarvamusi ei ole vaja, valitsus elab päris hästi,” vastas Vassiljev Sikkuti küsimusele, kuidas on lood valitsuse tervisega.

“Aga tänaste uudiste valguses, et Keskerakond ja Reformierakond panevad koos sotsidega kokku juba uut valitsust?” küsis Sikkut.

Vassiljev rõhutas, et sotsidega kohe kindlasti koalitsiooni loomas ei olda.

“Kuulujutte on alati ja kõike ei maksa uskuda,” sõnas Vassiljev ja lisas, et kui patsient on terve, siis ta käib ringi ja suhtleb teiste inimestega. “Ja loomulikult Keskerakond suhtleb ka Reformierakonnaga, miks mitte? Suhelda ju võib. See ei tähenda, et meil mingisugused salakokkulepped oleks. Me oleme ausad inimesed, meil on aus valitsus. Kõik näevad, kes on valitsuses — seal on kolm erakonda, kes teevad tublit koostööd ja sotsid muidugi vaatavad seda kurvalt pealt ja ikka loodavad, et järsku tuleb sealt mingi tüli, järsku lepitakse kellegi teisega kokku. Ärge lootkegi!”

Mart Helme sõnavõtt partei suvepäevadel

Sikkut viitas EKRE esimehe Mart Helme sõnavõtule partei suvepäevadel ja küsis, kas Keskerakond kannatab koalitsioonipartnerite sõnavõtte välja. Vassiljevi arvates on iga EKRE sõna väärt kommenteerimist. “Iga EKRE sõna läheb rahva südamesse. Inimesed loomulikult kuulavad,” leidis ta.

“Inimeste ootused teile on, et te seni olete EKRE väljaütlemisi kogu aeg kommenteerinud, selgitanud, öelnud, milles on teie eriarvamus,” selgitas Sikkut oma mõtet.

“Jaa, loomulikult, meie oleksime öelnud midagi võib-olla teistmoodi. Meil on pikem poliitiline kogemus, me oskame kuidagi looritada, öelda viisakamalt, nemad ütlevad otse kahe silma vahele,” tõdes Vassiljev.

“Aga kas ideed on õiged?” küsis Sikkut.

“Ideed? Absoluutselt õiged! Loomulikult, sest muidu me ei oleks nendega koalitsioonis,  meile see sobib,” vastas Vassiljev.

“Nii teaduse rahastamine, kui need kõik senised solvangud, kõik nende väljaütlemised? Mina ei kirjutaks ühelegi alla” jätkas Sikkut.

“Keegi pole ütelnud, et teadust ei peagi rahastama, vaid tuleb ikka valida mida rahastada ja mida mitte,” vastas Vassiljev.

“Küll peab ikka pikk kannatus olema, kui juba minnakse EKRE poolt laulva revolutsiooni kallale jne. ning see kõik on okei? See kõik on talutav? Elame üle? Mis on see kasu, mida te loodate?” jätkas Sikkut.

Vassiljev vastas: “Eesti rahvas on oma hääled andnud, Keskerakonnale ja EKREle, ning selline see valitsus on, nagu ta on. Ka Reformierakond teeb tublit tööd opositsioonis. Muuseas nende reiting on tõusnud, sest Eesti rahvas on saanud aru, et Reformierakonna õige koht ongi opositsioonis.”

“Mina seda reitingut sellisena ei tõlgendaks, aga noh, arvamusi on erinevaid,” jätkas Sikkut.

“Aga loomulikult, ka EKRE omadel on erinevad arvamused ja loomulikult me tolereerime neid arvamusi, nii kaua, kui nad ei lähe liiale. Jah, mõnikord on nende ütlemised terava võitu, aga rahvas tahab ka selliseid arvamusi,” ütles Vassiljev.

Vassiljev jätkas: “Aga räägime õige sotsidest! Sotsid on palju pahandust teinud juba aastast 1917. Nad pole mitte midagi head teinud. Esimese Eesti sotsid müüsid maha, oma vendadele Vene kommunistidele. Sotside pärast on välja kasvanud Hitler ja Stalin! Mida kõike on sotsid korraldanud. Ma imestan, et siiamaani ei ole sotside parteid Eestis ära keelatud, sellepärast, et 85% Eesti inimesed võiksid endale rusikaga rindu lüüa ja öelda, et ma vihkan seda parteid!”

Allikad: