Juncker pole päri oma järeltulijaga – tema soosikuks oli Timmermans

0
1068

Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker on teravalt kritiseerinud oma järeltulijat, Ursula von der Leyen’it ja üldiselt kogu valimiste protsessi, edastab RT.com

„Protsess ei olnud väga läbipaistev,” ütles Juncker reedel Helsingis toimunud pressikonverentsil, paludes kommenteerida von der Leynit ja teisi kandidaate. Juncker ütles, et tema seda valikut heaks ei kiida, tema soosikuks oli keegi teine: „Kuid protsess, mis viis minu ametisse nimetamiseni 2014. aastal, oli väga läbipaistev.”

Erinevus seisneb selles, et Junckeri kandidatuuri esitas esmakordselt Euroopa Rahvapartei (EPP) ja kandideerimine toimus partei võidu teel Euroopa Parlamendi valimistel sel aastal. See protsess on tuntud saksa termini „Spitzenkandidat” all.

“Kahjuks ei saanud eelmised valimised traditsiooniks,” kritiseeris Junker, meenutades, et “see teeb minust ainulaadse presidendi. Ma olen väga unikaalne mees. Ma olin esimene ja viimane Spitzenkandidat.”

Allikas: Voice of Europe

Loe lisaks:

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.