Junckeri EU demokraatia: valimistulemused ei loe – euroskeptikud, me blokeerime teid võimu juurest!

0
3199

EU tagab, et euroskeptilised kandidaadid blokeeritakse Brüsseli tippkohtadest, olenemata mai valimiste tulemustest, hooples EU Komisjoni juht Jean-Claude Juncker.

Nädalavahetusel antud intervjuus Poola meediale lükkas Juncker tagasi arvamuse, et nn. “rahvuslike populistlike” parteide tõus sel kuul toimuvatel valimistel aeglustaks EU globaliseerumisprotsessi arengut, vahendab Breitbart.

Juncker arvab, et rahvuslased ei suuda praegust föderaliseerumise kurssi väärata ning neid ei lubata ka juhtivatele kohtadele.

Juncker läks veelgi kaugemale, asudes ähvardama. „Rumalat rahvuslust edendavad isikud veel maksavad hinda neil valimistel,” ähvardas EU Komisjoni president. „Keegi ei tea seda, kuid viimane kord lükkasin ma tagasi kuue voliniku kandidaadid, kelle mulle esitasid riikide valitsused,” praalis Juncker.

„Pidage meeles, et valitsused üksnes pakuvad välja volinikke. Komisjoni president on see, kes neid aktsepteerib ning määrab neile kohustused,” ärples EU bürokraat, keda rahvas pole valinud.

Selline on demokraatianägemus EU absoluutse tipp-poliitiku poolt. Tahes-tahtmata tekib küsimus: mis liitu me sattunud oleme?