Ka poolakad annavad hagu juurde! Poolas sündimas “PolEXIT” erakond

1
1338

Ka poolakad annavad hagu juurde! Hiljuti sündis Ungaris erakond “Meie Kodumaa”, mis plaanib Brüsseli hullumeelsuse jätkudes Ungari “Brexiti” teha. Poolast kostuvad samad hääled.

“Euroliidu poolsed ähvardused oma Ida-Euroopa liikmete suunas avaldavad mõju, kuid teistsugust mõju, kui on lootnud eurobürokraadid. Uus erakond Poolas pooldab euroliidust väljumist, kui Euroliitu pole võimalik muuta.

Euroliidu bürokraatidele ähvardused oma Ida-Euroopa liikmete vastu ei ole siiani andnud soovitud tulemust: ükski Visegradi rühma (Poola, Ungari, Tšehhi Vabariik, Slovakkia) liikmetest pole valmis järgi andma migrantide küsimuses . Järgnenud rikkumismenetlus Poola ja Ungari vastu õigusriigi põhimõtete väidetavate rikkumiste eest ei ole soovitud tulemust andnud.

Võib aga olla, et pidev rünnak vabalt valitud konservatiivsete valitsuste suunas võib anda teistsuguseid tagajärgi kui EL sooviks näha. Poolas asutati uus erakond polEXIT Krakovi endise linnapea ja Euroopa Parlamendi liikme Stanislaw Zólteki poolt. Euroliidus on ta siiani esindanud erakonda, mida nimetatakse Uue Õiguse Kongressiks, mis sai 7,15 protsenti häältest 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel.

Programmiliselt nõuab partei Euroliidu reformimist Söe- ja Teraseühenduse kaasasutaja Robert Schumani vaimus. Euroliit peaks muutuma “vabakaubanduspiirkonnaks ja vaba kapitali ja inimeste vahetamise kohaks”. Zóltek usub siiski, et POLexiti partei taotletud reforme pole võimalik ellu viia. Partei asutamise otsene põhjus on ELi plaanid muuta struktuuriabi andmine sõltuvaks Kesk-eurooplaste kuulekusest. “Kui see projekt realiseerub,” ütles Zóltek, “pole me enam kaugel oma suveräänsuse kaotamisest. Me oleme siis teiste omad. See on nagu okuptsioon,” ütles Zóltek intervjuus.

EL kasutab “majandusliku agressiooni meetodit nende riikide vastu, kes soovisid oma suveräänsust realiseerida tegelikkuses,” ütles esimees. Karistamise hulka kuuluvad ka oma traditsioonide säilitamine ja sisserändajate sunniviisilise jaotamise tagasilükkamine.

Need agressiooni vormid saavad olema bürokraatidel, ilma et Poolal oleks võimalus nendele vastu seista. Poola sissemaksed ELile jätkuksid ka siis, kui EL peataks oma maksed Poolale, ütles Zóltek.

Kuid ka muudel ELi poliitikatel on Poola riigi jaoks negatiivsed tagajärjed: Poolat ähvardavad kõrged süsinikdioksiidi maksed, kui Euroliit vastad seadused vastu võtab, mis tooks kaasa elektrihindade tohutu tõusu.

polEXITit pooldav erakond soovib osaleda Euroopa Parlamendi mai valimistel erakonnana. Kui ta oleks edukas, tahab Zóltek osaleda 2019. aasta Poola parlamendivalimistel ja 2020. aasta presidendivalimistel uue erakonnana.”

Tõlkis: Taivo Sepp

1 kommentaar

  1. Kui te mäletate NL-Liidu kokkuvarisemist ? Ka siis juba öeldi, et selllisel põhimõttel üles ehitatud liit, ei kesta kunagi pikalt. Mida me näeme – N-Liidust astusime välja – loomulikult astusime kohe järgmisse liitu – kuid saime mida – kõik jäi samaks, nimi ja isanda keel vaid vahetus.
    Nii nagu oli lakmus paberiks meie baltikett – mis klõi mõrad sisse NL-Liidu vundamendile ja järgnes mis ??? – Varises see tõulava kokku. EU vilepuhujaks on inglased ja kui BREXIT toimub – laguneb ka EU – ja mida me näeme – nii saab see olema .

Comments are closed.