Kaczyński: “kes iganes tõstab käe kiriku vastu, see tõstab ka käe Poola vastu!”

0
912

“Kirik on ainus väärtuste alalhoidja, mis on Poolas kõigile teada; kes iganes tõstab käe kiriku vastu, tahab teda hävitada, tõstab ta käe Poola vastu” – ütles PiS erakonna esimees Jarosław Kaczyński Pułtuskis laupäeval.

PiS president väitis, et “rahvuslik ühtsus, ühtekuuluvus, rahva tugevus on ka väärtused, isegi üle kõigi väärtuste.” Ta juhtis tähelepanu sellele, et vaimsed väärtused, materiaalsed väärtused ei ole vastanduvad ning olulised on ka materiaalsed küsimused.

Siiski rõhutas ta, et vaimsed väärtused on äärmiselt olulised.

“Ja igaüks peab kaitsma seda Poola traditsiooni, Poola vaimsust ja see on rünnaku all. Kirik on praegu tugeva rünnaku all. Ja kes jälgib Poola ajalugu, teab ta, et Poola rahval ei ole kirikuta ühtegi ajaloo hetke olnud, ei siis mil Poola oli tugev ja suur, ning ka nendel rasketel aegadel, mil üldse polnud ametlikult kirikut “– rõhutas PiS president.

Tema sõnul on tänapäeval, kus inimeste seisukohad on erinevad ja palju on muutunud, “on kirik siiski ainus väärtussüsteemi alalhoidja, sellise mis Poolas on laialt tunnustatud ja isegi inimestele, kes ei ole usklikud. Kui need inimesed on Poola patrioodid, siis see on neile iseenesest mõistetav. “

“Kes iganes tõstab käe kiriku vastu, tahab teda hävitada, see tõstab käe Poola vastu”, – ütles Kaczyński.

Tõlkis: Taivo Sepp

Allikas: Radiomaryja.pl