Kahte Ameerika turisti pussitanud Afganistani migrant väitis, et ta tuli Hollandisse prohvet Mohammedi kaitsma

0
2912
Fotokollaaž © AP & CEN

Möödunud aastal Amsterdamis kahe USA turisti pussitamises kahtlustatav afgaanist sisserändaja ütles kohtule, et ta oli Hollandisse sõitnud, et kaitsta prohvet Mohammedi. Vaatamata mehe väidetele jääb rünnaku põhjus endiselt teadmata. 

Selle pussitamise tulemusena said haavata kaks meest. Üks meestest jäi vigastuse tõttu püsivalt ratastooli, edastab Daily Mail.

20-aastane afgaani varjupaigataotleja Jawed Santani ilmus hiljuti Hollandi pealinnas toimunud kohtuistungile, kus ta seisis silmitsi mõrvakatsega,  eesmärgiga panna toime terroriakt.

Kohtus olles põhjendas Santani oma tegu kohtunikele: “Tulin Hollandisse oma prohvetit kaitsma”, lisades samas, et ta soovis “tappa uskumatuid ja julmi inimesi”, kes “tahavad tema prohvetit solvata.”

„Tahtsin kaitsta oma usku ja teha selgeks, et minu usk tuleks jätta rahule. Kui te seda ei tee, peaksite olema valmis järgmiseks sarnaseks tegevuseks,” sõnas ta.

Pärast seda, kui temalt küsiti, mida ta kavatses noarünnakuga saavutada, ütles ta kohtule: „Tahtsin kaitsta oma usku ja teha selgeks, et minu usund tuleks jätta rahule.”

31. augustil 2018 toimunud jõhkra pussitamise tagajärjel sai ühel ohvril seljaaju tõsiselt kahjustatud, ning ta on nüüd jäädavalt ratastoolis.

Pärast rünnaku läbiviimist tulistasid politseinikud Afganistani migranti.  Seejärel võeti Santini vahi alla.

Noarünnakud on kogu Euroopas üha kasvav probleem. Alles möödunud nädalavahetusel tapeti 19-aastane mees, vigastada sai veel üheksa inimest. Kuriteo pani toime sõjaväes aega teeniv afgaanist sisserändaja.

Allikas: Voice of Europe