kaitsed loomi, saad karistada! Prantsuse kinolegendi süüdistatakse vihakõnes

0
848

84-aastast maailmakuulsat filmistaari
Brigitte Bardoti süüdistatakse vihakõnes ning rassilise viha õhutamises seoses kommentaaridega Prantsusmaale kuuluva Réunioni saare põlisasukate kohta, kirjutab Breitbart.

Süüdistused tulid pärast seda, kui suure loomaarmastajana ja loomade väärkohtlemise vastase võitlejana tuntud pr Bardot märkis Réunioni põliselanike kohta „aborigeenid, kes on säilitanud metslaste geenid”, kritiseerides nende loomakohtlemist usulistel eesmärkidel, mis hõlmab kitsede, koerte ja kasside ohverdamist, mille käigus nad tapetakse ja pea maha lõigatakse, edastab Breitbart.

Bardot saatis oma kirjaliku arvamuse säärase loomakohtlemise praktika kohta Madagaskari lähedal India ookeanis asuva Réunioni saare juhtorganitele.

Näitleja väitis kirjas, et loomade ohverdamise tseremooniad on “deemonlikud” ja näitavad loomade suhtes teatavat “sadismi”.

Prantsuse Réunioni saare prefekt Amaury de Saint-Quentin on pöördunud kohtu poole süüdistuse esitamiseks rassilise viha õhutamise pärast. Bardot vastas, et ta ei vaiki ning jätkab rääkimist mis tahes loomade kuritarvitamise vastu kogu maailmas.

See ei ole Bardot’le esimene kord seista silmitsi vihaõhutamise süüdistusega. Tal on varem tulnud probleeme massiimmigratsiooni kritiseerimisega, sealhulgas 1998. aastal, kui ta mošeede arvu suurenemisest häirituna tundis muret Prantsuse kultuuri ja identiteedi kadumise pärast.

Hiljuti väljendas Bardot toetust kollavestide liikumisele ning on kaitsnud ka Prantsuse rahvusliku liikumise juhti Marine Le Peni, öeldes, et ta ei ole „fašist”.

„Ma olen väga patriootlik. Mind kasvatasid isa ja vanaisa, kes võitlesid Prantsusmaa eest ja sisendasid mulle kodumaa armastust. Ma ei ole uhke selle üle, milline Prantsusmaa täna on … Ma ei ole fašist ja pole seda ka Marine Le Pen,” ütles Brigitte Bardot.