Kaja Kallas: eelmine valitsus tõstis aktsiise, meie aga peame maksurahust kinni

0
360

Peaminister Kaja Kallas on saanud täiesti “käpa sisse” valetamise ja eelmise valitsuse süüdistamise oma tegemistes või tegematajätmistes, ning muuhulgas levitab ta valet, nagu oleks eelmine valitsus nende kavandatava aktsiisitõusu ise teinud.

Nimelt väitis Kaja Kallas 2. juuni infotunnis Riigikogu ees ja kordas seda ka teisipäevases saates “Stuudios on peaminister”: “Meie ei tõsta aktsiise, teie tõstsite aktsiise. Teie tegite otsuse, /…/ te ei teinud aktsiisilangetust ilma tähtajata. Nii et see oli teie otsus. Meie otsus on olnud maksurahu, et me ei torgi neid aktsiise sellisel kujul.”

Teisipäevases saates “Stuudios on peaminister” ütles saatejuht: “Juba on Riigikogus ka lahendus. Esimese lugemise läbis opositsiooni algatatud ja ka Keskerakonna toetuse saanud eelnõu 370, millega soovitakse ära jätta elektri, gaasi ja diislikütuse aktsiisi tõus. Kui komisjoni hääletustulemus vaadata, siis Reformierakond oli jäänud üksinda seda praeguse seaduse kehtimajäämist ehk siis aktsiiside tagasitõusmist toetama. Olete üksinda jäänud parlamendis?”

Kaja Kallas vastas: “Kõik tahavad olla populaarsed, aga vähe on riigimehi.”

Allikas: Uued uudised


Loe ka:

Kommenteeri

Palun sisesta oma kommentaar!
Palun sisestage oma nimi siia

Palume hoiduda kommentaaridest, mis sisaldavad sõimu, ropendamist, laimu, solvanguid, mõnitamist, mõttetusi ja halvustamist.

(!) NB! (!)

  • Iga kommenteerija vastutab oma kommentaari sisu ees.
  • Teata kindlasti toimetusele sobimatust kommentaarist
  • Rahvuslane.ee ise ei toimeta kommentaare. Artiklile lisatud kommentaari eest vastutab kommentaari autor, kes on ühtlasi ka selle kommentaari avaldaja.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta ühegi kasutaja poolt lisatud kommentaari ega selle sisu eest.
  • Rahvuslane.ee ei vastuta oma kodulehel olevate lugejakommentaaride sisu ja õigsuse eest, kuid omab õigust vajadusel need kustutada.